جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

نقش پررنگ سنگ های قیمتی فردوس در اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش پررنگ سنگ های قیمتی فردوس در اقتصاد مقاومتی

صنعتگر فعال فردوس در زمینه تراش سنگ های قیمتی، در نمایشگاه اقتصاد مقاومتی تهران، حضور پیدا کرد.

شکرگزار ، کارشناس صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس گفت: به مناسبت هفته بسیج، نمایشگاه توانمندی های بسیجیان کشور در قالب نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته شد که حمیدرضا جامعی صنعتگر فعال فردوس در زمینه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و همچنین ساخت زیورآلات سنتی در این نمایشگاه حضور داشت.

شکرگزار افزود: شهرستان فردوس به لحاظ ظرفیت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی از شهرهای برجسته کشور محسوب می شود و سنگ این منطقه از کیفیت عالی برخوردارست.

وی با بیان اینکه در طرح آمایش صنایع دستی، توجه به حرفه تراش سنگ های قیمتی از اولویت های صنایع دستی شهرستان است، گفت: وجود منابع عظیم سنگی، سرمایه انسانی و نیروی ماهر و آموزش دیده در این خصوص باعث شده تا این رشته از ظرفیت خوبی برای اشتغال و تولید ثروت برخوردار باشد و در صورت توجه مسئولان شهرستان و استان به این امر می توان سهم خوبی در اشتغال و اقتصاد منطقه از این طریق ایجاد کرد.

کارشناس صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس افزود: رشته تراش سنگ های قیمتی، پارچه بافی، چرم دوزی و دیگر رشته های صنایع دستی از جمله رشته هایی است که می توان با کمترین سرمایه گذاری بهترین نتیجه را به دست آورد از همین رو می توان با سرمایه گذاری در بخش صنایع دستی، نقش مهمی در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی