حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نقش عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نقش عشق

Loading the player...

محیط غنی فرهنگی با قدمت زیاد ، برخورداری از ظرفیت های فرهنگی و وجود سرمایه های انسانی متخصص ، از اصلی ترین قابلیتهای توسعه استان است که در سند ملی توسعه استان نیز مورد توجه قرار گرفته است . از آنجایی که معرفی هنرمندان فرهیخته و رویدادهای مهم هنری استان در سانه استانی نقش موثری در توسعه فرهنگ و هنر استان خواهد داشت ؛ تولید و پخش مستند « نقش عشق » در دستور کار قرار گرفت .

« نقش عشق » مستندی است گزارشی که به معرفی هنرمندان بومی استان می پردازد و شامل دو گونه ادبی و هنری است . بخش عمده زمان برنامه به گفتگو با هنرمند یا شاعر در فضایی خارج از استودیو که معمولا محل کار یا زندگی فرد است ، اختصاص دارد و بدین ترتیب بخشی از زندگی حرفه ای فرد به تصویر کشیده می شود .

در هر برنامه آیتمی با عنوان " یک تجربه " وجود دارد که به بررسی تجربیات هنرمندان ، نویسندگان و شعرای جوان استان می پردازد و مختصری از فعالیت ها و کارهای آنان که مرتبط با موضوع برنامه است ، معرفی می شود . در آیتم "حرف دل " گفتگویی با شعرا و نویسندگانی که در شب شعرها و رویدادهای ادبی استان حضور یافته اند ، انجام می شود . در صورتی که رویدادهای هنری ویژه ای در استان رخ دهد در آیتم" دنیای هنر" معرفی می شوند .

تولید و پخش این مستند به تعداد 52 قسمت 30 دقیقه ای از سال 1391 در سیمای خراسان جنوبی آغاز شده است . در سال 1392

این مستند در روزهای سه شنبه هر هفته ، راس ساعت 20:30 پخش می شود . ضمنا تکرار این مستند نیز در ساعت روز جمعه ساعت 20:30 پخش می گردد .

سال تولید: 1392

تهیه کننده و کارگردان این مستند " محمد عبداللهی " است و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از :

تصویربردار: محمد امین زراعتکار

صدابردار : محمد عباسی شوکت آباد

تدوینگر :علیرضا سعادتمند

نریتور : علی جویا

نویسنده : ماکان وزیری