جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نصب هزار و 467 کنتور هوشمند بر روی چاههای کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب هزار و 467 کنتور هوشمند بر روی چاههای کشاورزی

alt

هزار و 467 کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاههای کشاورزی خراسان جنوبی نصب شده است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت : تا کنون هزار و 600 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق برای چاههای کشاورزی این استان خریداری شده که از این تعداد هزار و 467 دستگاه نصب شده است و مابقی تا پایان سال نصب می شود .

آقای غلامرضایی هزینه نصب هر کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاههای کشاورزی را یک میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرد و افزود : تا کنون 86 درصد چاههای کشاورزی خراسان جنوبی به کنتور هوشمند آب و برق مجهز شده است .

خراسان جنوبی هزار و 693 چاه کشاورزی دارد .

کنتورهای هوشمند ادواتی هستند که در مسیر برداشت آب نصب شده که بانصب آن، هر کشاورز می‌تواند به اندازه‌ای که در کارت برداشت وی شارژ شده است، ازمنابع آب و چاه‌های کشاورزی آب برداشت کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، گفت: حقابه آب هر چاه در کارت‌های مخصوص کنتورهای هوشمند، مطابق با تخلیه سالانه مندرج در پروانه بهره‌برداری چاه‌های کشاورزی اعمال می‌شود     

غلامرضایی با بیان اینکه کنتورهای هوشمند آب و برق جایگزین دو کنتور موجود در چاهها شامل کنتور دیجیتال سه فاز برق و کنتور حجمی آب می شود افزود : با نصب کنتورهای هوشمند آب و برق ، برداشت بی رویه آب از چاهها کنترل می شود که این امر نقش بسزایی در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی دارد

منبع: معاونت اطلاعات واخبار مرکز خراسان جنوبی