جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی در نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی در نهبندان

alt

محمد مهدی عظیمی گفت: مهمترین اهداف فعالیت این کارگروه ارائه پیشنهادات برای کاهش آسیب های اجتماعی فرهنگی به کارگروه استان است .

وی فراهم آوردن بستر لازم به منظور مشارکت گسترده مردم در حوزه فرهنگی و اجتماعی را یکی دیگر از اهداف این کارگروه دانست.

فرماندار نهبندان خواستار تلاش بی منت و بی وقفه مسئولان شهرستان در راستای امورات فرهنگی شد و افزود:بایستی این تلاش ها و اقدامات در سطح شهرستان ثمرات و نتایج قابل قبولی از خود به جای بگذارد و معضلات اجتماعی و فرهنگی چون طلاق،اعتیاد و تکدی گری از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی و فرهنگی این شهرستان محسوب می‌شود که البته این مسئله در سطح کلان کشور نیز مطرح است و مدیران شهرستان به ویژه مسئولان و متولیان امور فرهنگی باید در این راستا آسیب‌شناسی و به منظور رفع این معضلات بیش از پیش همت به خرج دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ارتقای نشاط اجتماعی را به عنوان یکی از عوامل عمده سرمایه اجتماعی در  برنامه‌های این کارگروه دانست وافزود: باید  سالم‌سازی مناطق گردشگری و تفرجگاه‌ها، ارتقای سلامت جسمی و روانی و توسعه ورزش‌های همگانی، بومی و محلی در اولویت قرار گیرد .

وی خاطر نشان کرد کاهش آسیب‌های اخلاقی را میتوان از طریق ترویج آموزه‌های دینی در دو بخش فردی و اجتماعی و با اولویت روزی حلال و نیز کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد ارتقای فرهنگ عمومی را در دستور کار قرار داد.

منبع: معاونت اطلاعات واخبار مرکز خراسان جنوبی