سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

نشست هم اندیشی علمای شیعه و سنی در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست هم اندیشی علمای شیعه و سنی در بیرجند

نشست هم اندیشی علمای شیعه و سنی با حضور معاون امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور در بیرجند برگزار شد

نشست هم اندیشی علمای شیعه و سنی با حضور معاون امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور در بیرجند برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان در این نشست با اشاره به اینکه امروز به نام اسلام مسلمانان را در یمن ، عراق ، سوریه و افغانستان می کشند گفت: تنها راه نابودی دشمنان وحدت است و همانطور که امام راحل فرمودند اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد ، اسرائیل را آب خواهد برد.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه اختلاف افکنی بین شیعه و سنی بر اساس منافع استکبار است افزود: اساس اسلام ، قرآن و اجرای عدالت است و این اختلافات ربطی به اسلام ندارد و باید با بصیرت در مقابل این توطئه ایستاد.
حجت الاسلام و المسلمین زمانی تلاش عالمان دین برای گسترش وحدت در جامعه را مصداق عبادت دانست و گفت: همه باید در جامعه از اختلاف افکنی بپرهیزیم زیرا هدف دشمنان همین اختلاف افکنی است.
معاون امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور هم با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها از جمله عربستان که خود را پرچمدار وحدت جهان اسلام می داند، حتی مذاهب اهل سنت در خفقان هستند گفت:ایران اسلامی رتبه اول وحدت بین مذاهب را دارد و مذاهب مختلف با برادری در کنار هم زندگی می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین زمانی با اشاره به اینکه امروز جریان تکفیری با حمایت دشمنان به نام اسلام ، مسلمانان را خاک و خون می کشند افزود: برای این جریان شیعه و سنی فرقی ندارد،هر کس تکفیری نباشد باید از بین برود.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه داعش و تکفیری ها در حال نابودی هستند گفت: امروز ایران اسلامی با وجود قرار گرفتن در منطقه ای ناامن  در امنیت کامل قرار گرفته و شیعه و سنی در کنار هم با برادری زندگی می کنند.
امام جمعه اهل سنت بیرجند هم گفت: امروز دشمنان به دنبال اسلام هراسی هستند و در تلاشند چهره ای خشن از اسلام به جهانیان نشان دهند ، این در حالی است که اسلام دین مدارا و برادریست.
مولوی فاروقی با اشاره به اینکه  رمز پیروزی اسلام از گذشته تاکنون وحدت است و مسلمانان باید با تکیه بر قرآن و سیره پیامبر (ص) در مقابل دشمنان بایستند گفت: دشمنان می خواهند نور اسلام را خاموش کنند ولی با وحدت، استکبار جهانی نمی تواند در صفوف منسجم مسلمانان رخنه کند.
حجت الاسلام رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هم با اشاره به تلاش شبانه روزی دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی گفت: در این شرایط وظیفه علمای شیعه و سنی سنگین است و باید همه علمای دین ، پشت سر رهبر معظم انقلاب با بصیرت افزایی و آگاه سازی در مقابل این هجمه ها بایستند

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی