سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

نشست همکاران خبر مرکز با مدیرکل اطلاعات و اخبار استانها - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست همکاران خبر مرکز با مدیرکل اطلاعات و اخبار استانها

مدیر کل اطلاعات و اخبار استانها روز پنجشنبه 9 آبان ماه در مرکز خراسان جنوبی حضور یافتند .

ایشان در ابتدای سفر از ساختمان جدید مرکز و استودیوی پخش خبر بازدید کرده و نشست های متعددی با همکاران معاونت اطلاعات و اخبار داشتند .

در جلسه صبح روز پنجشنبه  مدیر کل محترم اطلاعات و اخبار استانها با قدردانی از تلاش ها و فعالیت های صورت گرفته در حوزه تولید و پخش خبر مرکز خراسان جنوبی در طی سال گذشته ، گفتند : خوشبختانه اقدامات زیرساختی خوب و ارزشمندی در این مرکز ایجاد شده است . همکاران این مجموعه با وجود کمبودها و محدودیت های بسیار با حمایت ها و هدایت های ارزشمند مدیرکل و معاون اطلاعات و اخبار مرکز افتخارات و رتبه های قابل توجهی را کسب کرده اند که مطمئنا این مهم با برنامه ریزی و عقل جمعی و ارزیابی مستمر صورت گرفته است .

مدیرکل اطلاعات و اخبار استانها ، خراسان جنوبی را از استانهای موفق کشور در زمینه تولید و پخش گزارش های خبری  و نیازسنجی سردبیران خبر رسانه ملی عنوان کردند .

ایشان گفتند : آنچه در رسانه وظیفه ماست امیدآفرینی و تحقق جهاد اقتصادی به عنوان یکی از محورها و اولویتهای تولید است که باید در این راستا گام برداریم و رونق اقتصادی را نشان دهیم . پرداختن به موضوعات گردشگری ، جاذبه های توریستی، معرفی تعاونی های موفق به خصوص در موضوعات کشاورزی و روستایی  ، تقویت گزارشهای پزشکی و سلامت ، انعکاس توانمندی های ارتش و مرزبانی در استان ، توجه به حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی و علمی را از مهمترین موضوعاتی دانستند که باید به آن توجه شود .

ایشان افزودند : همانگونه که خراسان جنوبی اخبار قرآنی ، جوانه ها و ورزشی بانوان را با تلاش و جدیت به تصاحب خود درآورده اند ، باید به گونه ای برنامه ریزی نماید که در بخش های خبری 14 و 21 و 20:30 حضور فعالتری داشته باشد .

مدیر کل مرکز ضمن اشاره به تدوین سند چشم انداز سه ساله مرکز و تعیین مسیر حرکت تمامی حوزه ها تا پایان سال 1393 ، گفتند : خوشبختانه معاونت اطلاعات و اخبار با تلاش و پیگیری خوب و ارزشمند جناب آقای صالحی ، مدیران و همکاران محترم این مجموعه ، طی سال گذشته اقدامات خوبی را دنبال کرده و از برنامه تبیین شده در چشم انداز نیز بسیار جلوتر است . ایشان سرمایه ارزشمند مرکز را نیروی انسانی فعالی دانستند که با انگیزه ، پرانرژی و کم توقع در عرصه تولیدات رسانه ای گام برمی دارند و کسب جایگاه و رتبه های کشوری نیز مرهون زحمات و تلاش های آنان است .

در نشست بعدازظهر نیز تولیدات و مجموعه های  خبری  مرکز  با حضور همکاران بررسی و ارزیابی گردید .

دیدار با مسئول و همکاران باشگاه خبرنگاران خراسان جنوبی از دیگر برنامه های سفر اقای موسوی بود که طی نشستی ،  ضمن بررسی و ارزیابی تعدادی از گزارش ها و تولیدات خبری باشگاه ، راهکار های تقویت کیفی و کمی تولیدات خبری ، توسط ایشان تبیین شد  .

مدیر کل اطلاعات و اخبار استانها روز جمعه نیز به همراه آقایان صالحی شکیب و بیجاری با حضور در نقطه صفر مرزی گزیک - در دویست کیلومتری بیرجند - با فرمانده هنگ مرزی گزیک و  مرزبانان غیور استان دیدار و گفتگو داشتند .