نشست فعالان اقتصادی استان با دکتر نوبخت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان برنامه و بودجه شب سه شنبه در نشست فعالان اقتصادی خراسان کمک بیش از دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه برای توسعه خراسان جنوبیجنوبی گفت: در یک برنامه کوتاه مدت، تصمیم گیری های خوبی برای توسعه استان داریم که ۷۰۶ میلیارد تومان را به حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری خواهیم داد.

دکتر نوبخت گفت: همچنین در این حوزه ها 660 میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰ میلیارد تومان یارانه سود بانکی و همچنین ۷۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور همچنین از ساخت ۱۰ هزار مسکن ویژه نیازمندان خبر داد و گفت:  ۱۰۰ میلیارد تومان فقط در بخش مسکن سرمایه گذاری می شود که اسفند سال آینده این واحدها تحویل خواهد شد.

نوبخت افزود: ۹۴۰ میلیارد تومان هم برای توسعه زیر ساخت های خراسان جنوبی در طول دو سال هزینه خواهیم کرد که ۵۶۰ میلیارد تومان آن فقط در حوزه دو بانده شدن راهها و راه آهن است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده خبر داد و گفت: این قیمت از  هزار و ۴۷۰ تومان به هزار و ۷۰۰ تومان افزایش یافته است.

نوبخت به ذخیره سازی کالاهای استراتژیک در کشور هم اشاره کرد و افزود: به دستور رهبر معظم انقلاب همه اقلام را تامین کرده ایم و مشکلی در این زمینه نداریم.