جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

نسیم معرفت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نسیم معرفت

 

رمضان ماه بزرگ مهمان الهي است . ماهي است كه ايام و ليالي آن بسيار زيبا و دلگشا مي باشد و نسيم آن جان و روح را مي نوازد و غرق در لذات معنوي مي كند . این ماه فرصت مناسبی برای روزه داران تا با تمرین خودسازی و تزکیه نفس و با کسب معرفت و بینش به رضایت الهی دست یابند و به همین سبب هم هست که در این ماه محافل مذهبی اعم از تفسیر قران ، تفسیر کتب و منابع دینی و ... در مناطق مختلف برگزار شده و اهل ايمان به تبعيت از پيشوايان خود نسبت به كسب معرفت اهتمام می ورزند .

از جمله این محافل معرفتی در ایام ماه مبارک رمضان ، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام محترم نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند ، است که هر روز ظهر پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد امام حسین (ع) شهر بیرجند و تعدادی از مساجد دیگر این شهر برگزار می شود . محور اصلی سخنرانی ایشان « عرفانی عملی » است و مسائل دیگری در رابطه با ماه مبارک رمضان ، روزه داری ، تزکیه نفس ، اخلاص در عمل و ... نیز مطرح می گردد .

به منظور استفاده مخاطبین سراسر استان از این محفل معنوی ، گزیده سخنرانی به مدت زمان 30 دقیقه و با عنوان ویژه برنامه « نسیم معرفت » ، از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) به سمع و نظر علاقمندان می رسد .

تعداد این برنامه 26 قسمت است و راس ساعت 22:30 روزهای شنبه تا جمعه هر هفته پخش می شود

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : مرتضی رزاقی

تصویربرداران : سعید بیجاری ، حسین شریفی نیا

صدابردار : سعید بیجاری

تدوینگر : سعید بیجاری