سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نسیم سحر ( ویژه برنامه سحر ماه رمضان ) - نمایش محتوای صدا

 

 

نسیم سحر ( ویژه برنامه سحر ماه رمضان )

نسیم سحر ( ویژه برنامه سحر ماه رمضان )
 

ماه رمضان ماه مهمانی خداست و حق تعالی با تمام فضل و رحمت خویش ، از بندگانش میزبانی می‌کند و همگان به قدر توان و همت و اراده خود از برکات عظیم این خوان الهی بهره می برند . از جمله لحظات عرفانی و ملکوتی این مهمانی ، لحظات سحر است که بهترین اوقات برای استجابت دعاهای خیر است و در این اوقات درهای آسمان بر روی بندگان صالح و مومن باز می‌شود و باران رحمت الهی بر زمین نازل می‌گردد .... . شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) با تولید و پخش ويژه برنامه « نسیم سحر » ، همراه لحظات ناب سحر روزه ‌داران است .

مدت زمان این برنامه که به صورت زنده تولید و پخش می شود 85 دقیقه است و رویکرد اصلی آن « تغییر در رفتارهای فردی و اجتماعی » است .

علاوه بر گفتگوی مجری با مخاطبین برنامه ، بخش های مختلفی در برنامه پیش بینی شده که از جمله آنها می توان به : مناجات خوانی مداحان بومی استان ، پخش دعای سحر ، بخش کارشناسی خیلی کوتاه احکام با بیان حجت الاسلام اسدی ، پخش ادعیه سحرگاهی با ترجمه و توضیح ، بهره گیری توصیفی از مناسک محلی در هنگام سحر ، برقراری ارتباط تلفنی با نهادهای خدماتی هنگام سحر ، پخش کلام معنوی و عرفانی امام راحل (ره) ، مقام معظم رهبری و سایر علمای جلیل القدر و پخش فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی و فرازهایی از مناجات امیرالمومنین (ع) ( در شب های قدر ) اشاره کرد .

معرفی آداب و رسوم مردم استان در سحرهای ماه مبارک رمضان ، بیان قصص قرآنی کوتاه ، شرح ادعیه ، سیره معصومین (ص) ، روایات و احادیث ، تفسیر قرآن ، نهج البلاغه و نهج الفصاحه نیز از دیگر بخش های برنامه است.

پخش برنامه از روز شنبه 30 شعبان ( پیشواز ماه رمضان ) آغاز شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت . ساعت پخش برنامه نیز 3:00 بامداد است .

تهیه کنندگی این برنامه را « مصطفی باقری نژاد » برعهده دارد . گوینده و نویسنده آن « مسعود حسنی » ، ارتباطات برنامه « مهدی حقگو » و گزارشگر نیز « مسعود خسروی » است .