جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

نرمش، ورزش، حرکت - نمایش محتوای صدا

 

 

نرمش، ورزش، حرکت

Loading the player...
نرمش، ورزش، حرکت

نقش مؤثری که انجام ورزش صبحگاهی در تندرستی و نشاط فرد ایفا می کند، موجب شده تا ورزش صبحگاهی به عنوان یک پدیده جهانی معرفی شود. به طوریکه کمتر مردمانی را در گوشه و کنار جهان می توان یافت که به طور عام به ورزش صبحگاهی توجه نداشته باشند.

ورزش و به ویژه ورزش همگانی از چنان اهمیتی برخوردار است که رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از مسئولین، قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در سال 1391 می فرمایند: «یکی از نیازهای اساسی کشور، فراگیر شدن ورزش همگانی میان مردم است. پیشرفت یک کشور منوط به نیروی انسانی سالم، عالم، با همت و دیندار است. یکی از نتایج فراگیرشدن ورزش همگانی در میان مردم، حل بسیاری از مشکلات اخلاقی جامعه همچون اعتیاد است» .

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، ویژه برنامه رادیویی «نرمش، ورزش، حرکت» را به این موضوع اختصاص داده است. این برنامه با محوریت ورزش صبحگاهی تولید و در ساعت 6:25 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته تقدیم هم استانی های عزیز می شود.

مدت زمان برنامه «نرمش، ورزش، حرکت» 15 دقیقه است و گوینده نکاتی کوتاه، مختصر و مفید در خصوص ورزش بیان می کند. گزارشگر برنامه نیز با حضور در جمع افرادی که در حال انجام ورزش صبحگاهی هستند، گزارشهایی تهیه می کند.

در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه آیتمی با عنوان «تغذیه و ورزش» پخش می شود که به موضوع تغذیه و ورزش می پردازد. در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه نیز آیتم «علم و ورزش» پخش می شود.

نوای مرشد که همراه با ضرب اجرا می گردد و پخش پیام های ورزشی تربیت بدنی نیز از دیگر بخشهای برنامه «نرمش، ورزش، حرکت» است.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی برنامه «نرمش، ورزش، حرکت» را در شش ماهه نخست سال «مهدی امیرآبادیزاده» و در شش ماهه دوم «مهدی حقگو» برعهده دارند . سایر عوامل تولید برنامه عبارتند از:

گوینده : سیدامیرحسین فضلی

نویسنده : زهرا امینی

گزارشگر : فاطمه برهانی

نریتور : سمیه تربتیان

صدابردار: هانیه پیرامی، سارا مختاری، ام البنین عنایتی، محمدحسین برهانی