سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نجوای نیاز - نمایش محتوای صدا

 

 

نجوای نیاز

 

«معصومه اسماعیل زاده» تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و عوامل ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده: فرشید جعفری

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: علی رحیمی

صدابردار: متغیر

در پرتو نماز، انسان بهتر مي‌تواند خود را از گناهان و آلودگي‌ها و نافرماني پروردگار حفظ كند. نماز وسيله‌اي است كه انسان را با آفريدگار جهان مربوط مي‌سازد و در صورتيكه با شرايط صحيح انجام گيرد؛ دل را لبريز از عشق و محبت خدا مي‌‌كند.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی جهت پرداخت به این فریضه مهم تولید و پخش ویژه برنامه «نجوای نیاز» را در دستور کار خود قرار داده است.

در «نجوای نیاز» مخاطب علاوه بر درک فواید نماز و به ویژه نماز اول وقت با ابعاد مختلف آن از جنبه فردی و اجتماعی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و مسائل روز جامعه آشنا می شود.

هدف گذاری برنامه به گونه ای است که «مخاطب برنامه علاوه بر درک فواید نماز و به ویژه نماز اول وقت و لزوم انجام فرایض دینی، با ابعاد مختلف آن از لحاظ فردی و اجتماعی، با مسئله سبک زندگی ایرانی اسلامی و سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) و پیامبر اکرم (ص) به عنوان الگوهای اسلامی» بیشتر آشنا می شود. این برنامه هر روز به موضوعی خاص می پردازد که برخی از این موضوعات عبارتند از: جایگاه نماز و آثار آن در زندگی، کار برای خدا، حق الناس، ایستادگی در برابر دشمنان، دوری از گناهان کبیره، آزادگی، صدقه دادن، پایبندی به عهد و پیمان و ... .

این برنامه پیرو رویکرد جدید برنامه­ سازی در خارج از استودیو و در جمع مردم تولید می­گردد. هدف اصلی برنامه "تولید برنامه معارفی ظهر در مساجد است که با حضور نمازگزاران و امام جماعت مساجد برگزار می شود".

یک گوینده و یک گزارشگر، به اتفاق تهیه کننده و دستیار برنامه به یکی از مساجد مراجعه می­ نمایند. در ابتدا توصیفی از فضای مسجد توسط گوینده برنامه صورت می­گیرد، گفتگو با خادم مسجد به عمل می­ آید و سپس به جمع نمازگزاران ملحق شده و آیتم های مختلف برنامه در محل مسجد ضبط می شود.

برنامه «نجوای نیاز» هر روز از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود و به دلیل متغیر بودن زمان اذان ظهر شرعی، ساعت پخش آن حدود 30 دقیقه قبل از زمان اذان ظهر است.

سال تولید: 1396/01/01


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
در سخنرانی ها مطالب خوبی ارائه می شود ممنون مرتضی ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۰:۲۱

مرتضی
در سخنرانی ها مطالب خوبی ارائه می شود ممنون
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۰:۲۱