سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

نجوای نیاز - نمایش محتوای صدا

 

 

نجوای نیاز

Loading the player...
نجوای نیاز

 

در پرتو نماز، انسان بهتر مي‌تواند خود را از گناهان و آلودگي‌ها و نافرماني پروردگار حفظ كند. نماز وسيله‌اي است كه انسان را با آفريدگار جهان مربوط مي‌سازد و در صورتيكه با شرايط صحيح انجام گيرد؛ دل را لبريز از عشق و محبت خدا مي‌‌كند.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی جهت پرداخت به این فریضه مهم تولید و پخش ویژه برنامه «نجوای نیاز» را در دستور کار خود قرار داده است.

هدف گذاری برنامه به گونه ای است که «مخاطب برنامه علاوه بر درک فواید نماز و به ویژه نماز اول وقت و لزوم انجام فرایض دینی، با ابعاد مختلف آن از لحاظ فردی و اجتماعی، با مسئله سبک زندگی ایرانی اسلامی و سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) و پیامبر اکرم (ص) به عنوان الگوهای اسلامی» بیشتر آشنا می شود. این برنامه هر روز به موضوعی خاص می پردازد که برخی از این موضوعات عبارتند از: جایگاه نماز و آثار آن در زندگی، کار برای خدا، حق الناس، ایستادگی در برابر دشمنان، دوری از گناهان کبیره، آزادگی، صدقه دادن، پایبندی به عهد و پیمان و ... .

مدت زمان برنامه 30 دقیقه است و علاوه بر کلام مجری، بخش های ذیل برای آن پیش بینی شده است:

- کارشناسی: در قالب بخش کارشناسی به مسائل روز جامعه همچون امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف، تحکیم بنیان خانواده، پایبندی به اصول اخلاقی و ... پرداخته می شود.

- احکام: سوالات شـرعی به صورت تلفنی و پیامکی از سوی شنوندگان مطرح می شود و کارشناس احکـام به این سوالات پاسخ می دهد.

- معرفی مسجد: در هر برنامه در قالب گزارش یکی از مساجد استان معرفی می شوند. در این بخش تاریخچه مسجد، گفتگو با هیات امنا و نماز گزاران پیش بینی شده است.

- واکس پاپ: شامل افکت، موسیقی و کلام مردم در مورد موضوع برنامه (نماز اول وقت و تاثیرات و برکات نماز در زندگی فردی و خانوادگی). 

- دعای روز، تواشیح، تلاوت قرآن کریم و اذان ظهر، مناجات و ... از دیگر بخش های این برنامه هستند.

برنامه «نجوای نیاز» هر روز از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود و به دلیل متغیر بودن زمان اذان ظهر شرعی، ساعت پخش آن حدود 30 دقیقه قبل از زمان اذان است.

تاریخ تولید: 1395

«معصومه اسماعیل زاده» تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و عوامل ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده: فرشید جعفری

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: علی رحیمی

صدابردار: هانیه پیرامی، سارا مختاری