سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

نجوای نیاز - نمایش محتوای صدا

 

 

نجوای نیاز

Loading the player...
نجوای نیاز

«حَـافـِظـُواْ عـَلَى الـصّـَلَوَاتِ و الـصّـَلاَةِ الـْوُسْـطـَى وَ قـُومُـواْ لـِلـّهِ قـَانـِتـِيـنَ. در انجام همه نمازها و نماز وسطی كوشش و مواظبت كنيد، در حال عبادت و خضوع كنان براي خدا به پا خيزيد.« سوره بقره ، آیه 238»

نماز وسيله‌اي است كه انسان را با آفريدگار جهان مربوط مي‌سازد و در صورتيكه با شرايط صحيح انجام گيرد؛ دل را لبريز از عشق و محبت خدا مي‌‌كند. در پرتو نماز، انسان بهتر مي‌تواند خود را از گناهان و آلودگي‌ها و نافرماني پروردگار حفظ كند، لذا اين آيه تأكيد مي‌كند كه مسلمانان در به پا داشتن اين فريضه بزرگ كوشا باشند و آن را با خشوع و خضوع و توجه كامل بجا آورند ؛ مخصوصاً روي نماز وسطي – که به تفسیر صحیح به نماز ظهر اشاره دارد - تكيه كرده به محافظت آن دستور خاص مي‌دهد.

با توجه به جایگاه نماز و به ویژه نماز اول وقت در دین مبین اسلام، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی جهت پرداخت به این فریضه مهم تولید و پخش ویژه برنامه «نجوای نیاز» را در دستور کار خود قرار داده است. این برنامه ویژه اذان ظهر بوده و هر روز به مدت 45 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

هدف گذاری برنامه به گونه ای است که « مخاطب برنامه علاوه بر درک فواید نماز و به ویژه نماز اول وقت و لزوم انجام فرایض دینی، با ابعاد مختلف آن از لحاظ فردی و اجتماعی، با مسئله سبک زندگی ایرانی اسلامی و سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) و پیامبر اکرم (ص) به عنوان الگوهای اسلامی » بیشتر آشنا می شود . ضمناً در این برنامه در قالب بخش کارشناسی و کلام مجری به مسائل روز جامعه همچون امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف، تحکیم بنیان خانواده، پایبندی به اصول اخلاقی و ... پرداخته می شود .

آیتم هایی برای برنامه پیش بینی شده که بدین شرح است :

- کارشناسی : کارشناس موضوعی پیرامون موضوع برنامه بر مبنای قرآن، احادیث و روایات و... صحبت می کند .

- معرفی مسجد : در هر برنامه در قالب گزارش یکی از مساجد استان معرفی می شوند. در این بخش تاریخچه مسجد، گفتگو با هیات امنا و نماز گزاران پیش بینی شده است .

- احکام : سوالات شـرعی به صورت تلفنی و پیامکی از سوی شنوندگان مطرح می شود و کارشناس احکـام به این سوالات پاسخ می دهد .

- واکس پاپ : شامل افکت ، موسیقی و کلام مردم در مورد موضوع برنامه ( نماز اول وقت و تاثیرات و برکات نماز در زندگی فردی و خانوادگی ) . 

- دعای روز ، تواشیح ، تلاوت قرآن کریم و اذان ظهر ، مناجات و ... از دیگر بخش های این برنامه هستند .

این برنامه هر روز به موضوعی خاص می پردازد که برخی از این موضوعات عبارتند از : جایگاه نماز و آثار آن در زندگی ، کار برای خدا ، حق الناس، ایستادگی در برابر دشمنان، دوری از گناهان کبیره، آزادگی، صدقه دادن، پایبندی به عهد و پیمان و ... .

این برنامه هر روز از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود و به دلیل متغیر بودن زمان اذان ظهر شرعی ، ساعت پخش آن حدود 30 دقیقه قبل از زمان اذان است .

تاریخ تولید: 1394

« اکرم صادقی » تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و عوامل ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند :

گوینده : فرشید جعفری

گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی

نویسنده : علی رحیمیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام خسته نباشید . خواهش میکنم آهنگ پایانی... حسین میرهاشمی ۱۳۹۴/۱۱/۸ ۰۴:۳۰

حسین میرهاشمی
سلام خسته نباشید . خواهش میکنم آهنگ پایانی برنامتونو برا دانلود بزارید ممنون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۸ ۰۴:۳۰