جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نجات آب - نمایش محتوای صدا

 

 

نجات آب

Loading the player...
نجات آب

«جنگ آینده جنگ آب است»؛ «در جهان حدود یک میلیارد نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند»؛ «روزانه 50 هزار نفر در جهان بر اثر مصرف آب غیر بهداشتی جان خود را از دست می دهند»؛ «تا سال 2050 میلادی بیش از نیمی از کشور ها در سراسر دنیا در تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود با بحران روبرو خواهند شد»؛ تمام این جمله های هشدار دهنده، بیانگر آن هستند که بحرانی جدی با نام «بحران آب» در حال گسترش و پیچیده تر شدن است.

وضعیت بحرانی آب در استان خراسان جنوبی که به دلیل خشکسالی های پیاپی هر روز وضعیت بدتری به خود می گیرد؛ موجب شد شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «نجات آب» را در دستور کار تولیدات خود قرار دهد. این برنامه با همکاری شرکت آب منطقه ای استان و با هدف «ارتقاء فرهنگ مصرف آب به ویژه منابع آب زیرزمینی» در شبکه استانی صدای خاوران تولید می شود.

مدت زمان برنامه 15 دقیقه است که به تعداد 90 برنامه و به صورت ضبطی تولید می شود.

گوینده برنامه در خصوص منابع آب و لزوم مدیریت مصرف آن و بحث خشکسالی استان و روش های کاهش مصرف آب و ... مطالبی را مطرح می کند. در هر برنامه یک نفر کارشناس از شرکت آب منطقه ای استان نیز حضور داشته و در خصوص موضوع برنامه صحبت می کند.

در هر برنامه یک گزارش مردمی در خصوص روش های کاهش مصرف آب و نتایج طرح های آب منطقه ای و ... تولید و پخش می شود.

به منظور تلطیف فضای برنامه نیز از موسیقی بیکلام استفاده خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه «نجات آب» را در ساعت 18:15 روزهای هرهفته از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده و گزارشگر برنامه «محمد حسین برهانی» است.

گوینده « فرنود فولادی» و نویسنده آن «علی رحیمی» است.

صدابرداری برنامه را «سارا مختاری، هانیه پیرامی و ام البنین عنایتی» بر عهده دارند.