سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

نبود انجمن تالاسمی در خراسان جنوبی ، تنها مشکل بیماران - نمایش محتوای خبر

 

 

نبود انجمن تالاسمی در خراسان جنوبی ، تنها مشکل بیماران

مهندس دهقان ، مسئول مرکز بیماری های خاص استان خراسان جنوبی گفت : درحال حاضر تمام خدمات درمانی از جمله ، تزریق خون ،درمان سرپایی و تحویل بسته حمایتی شامل آمپول و پمپ ودسفرال به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

مهندس دهقان افزود: بیماران در ابتدا توسط مرکز، بیمه خدمات درمانی یا بیمه سلامت می شوند و سپس از خدمات درمانی رایگان برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بیماران تالاسمی در استان با مشکل جدی مواجه نیستند اظهار کرد : تنها مشکل این بیماران در استان نبود انجمن تالاسمی است که در حال حاظر غیر فعال می باشد.

وی تصریح کرد : مراحل اولیه تشکیل این انجمن در حال انجام می باشد که در این خصوص از چند نفر معتمدین بیماران یا پزشکان ، تقاضا کرده ایم تا مسئولیت انجمن را بر عهده بگیرند.

مسئول مرکز بیماری های خاص استان گفت: به دلیل اینکه اکثر این بیماران در استان به سن کار و ازدواج رسیده اند، مشکل مسکن و اشتغال آنها نیزتا حدودی وجود دارد .

مهندس دهقان خاطر نشان کرد : این مسئله نیز در کارگروه بیماران خاص استانداری مطرح شد و به سازمان مسکن شهرسازی و مسکن مهر ارجاع داده شد و تعدادی از واحدها نیز به بیماران تحویل داده شده است.

وی همچنین در خصوص وضعیت بیمه ای بیماران گفت : همه بیماران بیمه هستند و مشکلی در این خصوص ندارند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران