سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

نباید بین وحدت حوزه و دانشگاه فاصله باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

نباید بین وحدت حوزه و دانشگاه فاصله باشد

بین وحدت حوزه و دانشگاه نباید فاصله باشد

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وحدت یک اصل در جامعه است گفت: نباید بین وحدت دانشگاه و حوزه فاصله و جدایی باشد چرا که بشر به هر چیزی که بخواهد برسد از راه علم می رسد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در نشست صمیمی اساتید حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نتیجه علم، قدرت است افزود: باید به این تفکر برسیم که علم یکی از بهترین ابزارها برای پیشرفت جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه اساتید حوزه و دانشگاه باید در یک مسیر همانند اساتیدی چون چمران و مطهری حرکت کنند گفت: هیچ خدمتی امروز در صحنه انقلاب اسلامی، بالاتر از فراگیری علم نیست .

خلیلی، رئیس دانشگاه بیرجند هم با بیان اینکه آنچه امروز مهم است پیوند بین دانشگاه و حوزه است گفت: باید قدردان فرصت های ایجاد شده در کشور باشیم .

حجت الاسلام مشرفی، مدیر حوزه های علمیه استان نیز گفت: امروز در عرصه بین الملل و منطقه با حجمه ها و شبیخون های بیرحمانه در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روبه رو هستیم که باید آسیب ها را شناسایی و از تهاجم ها با استفاده از الگوهایی اسلامی در راستای علم و دین جلوگیری کنیم.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی