اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

میعاد جمعه - نمایش محتوای صدا

 

 

میعاد جمعه

تهیه کنندگی و صدابرداری ویژه برنامه «میعاد جمعه» را «سید مهدی ابراهیمی» بر عهده دارد.

نماز جمعه یکی از عباداتی است که در فضیلتش همین بس که سوره ای از قرآن به نامش آمده است . خطبه های این نماز با حمد و ثنای الهی شروع می شود و امام جمعه در این خطبه ها باید مردم را به تقوای الهی دعوت کند. نمازگزاران نیز با صف هایی منظم و استوار به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند؛ تا با شنيدن پندها و موعظه ها بيشتر به خدا متوجه شوند و راه زندگي را با تقوي و پارسايي بهتر بپويند.

تشویق عموم افراد جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان به شرکت در اعمال عبادی و به ویژه اقامه نماز جمعه امری است ضروری که رسانه استانی م یتواند در این زمینه بسیار تاثیرگذار باشد. از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «میعاد جمعه» را تدارک دیده است.

مدت زمان برنامه «میعاد جمعه» 40 دقیقه است و ضمن ضبط و پخش خطبه های نماز جمعه مرکز استان (شهرستان بیرجند)، تلاش می کند مردم را به حضور در این اجتماع عظیم و برگزاری هر چه باشکوهتر آن تشویق نموده و به تبیین مهم مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که از زبان امام جمعه بیان می شود؛ بپردازد.

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه «میعاد جمعه» را در ساعت 20:30 جمعه هر هفته از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید.

سال تولید: 1396