رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

میعاد جمعه - نمایش محتوای صدا

 

 

میعاد جمعه

Loading the player...
میعاد جمعه

از شیوه های زیبا و دلپذیر عبادت "نمازجمعه" است که از سوی دین مبین اسلام به منظور تحقق آرمان های اجتماعی، تشریع گردیده است.

نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی، رویکردی به حکمت ها و مصلحت های اجتماعی همچون وحدت و همدلی، تعاون و برادری، عدالت و انصاف و صلح و همزیستی دارد. نمازگزاران با صف هایی منظم و استوار به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند؛ سخنانی که همگان را به تقوا و رستگاری فرا می خواند، آحاد جامعه را از شرایط و وضعیت یکدیگر آگاه می سازد و نیرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعة اسلامی بسیج می کند.

تشویق جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان به حضور در نماز جمعه امری است ضروری که رسانه استانی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد. از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «میعاد جمعه» را تدارک دیده که راس ساعت 20:15 جمعه هر هفته، به مدت 40 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

«میعاد جمعه» ضمن ضبط و پخش خطبه های نماز جمعه مرکز استان (شهرستان بیرجند)، تلاش می کند مردم را به حضور در این اجتماع عظیم و برگزاری هر چه باشکوهتر آن تشویق نموده و به تبیین مهم مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که از زبان امام جمعه بیان می شود، بپردازد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی و صدابرداری این برنامه را «سید مهدی ابراهیمی» بر عهده دارد و گوینده برنامه «بهنام عباسیان» است.