سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

میعاد جمعه - نمایش محتوای صدا

 

 

میعاد جمعه

Loading the player...
میعاد جمعه

اولین نماز جمعه اسلام از طرف پیامبراکرم (ص) و در آستانه تأسیس اولین دولت اسلامی برگزار شد و این موضوع به خوبی اهمیت نماز جمعه را نشان می دهد

نمازی وحدت آفرین که در آن تن ها و دل هاي مردم در کنار يکديگر قرار مي گيرد و پیوند نزدیک و عمیقی بین عبادت با امور سیاسی و حاکمیتی اسلام برقرار می شود . همچنان که حضرت امام خمینی (ره) نیز می فرمایند : « در خطبه نمازجمعه ، مقدرات مملکت باید بیان شود ، مسایل سیاسی مملکت جریان باید پیدا کند ، مسایل اجتماعی در مملکت باید جریان پیدا کند ، گرفتاری ها و اختلافات مسلمان ها در آن خطبه ها باید حل شود و رفع شود . نمازجمعه عبادت است ، لیکن عبادتی که مدغم در سیاست است ، سیاست مدغم در عبادت است » .

تشویق جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان به حضور در نماز جمعه امری است ضروری که رسانه استانی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد . از همین رو شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «  میعاد جمعه » را تدارک دیده که راس ساعت 13:15 شنبه هر هفته ، به مدت 40 دقیقه از این شبکه پخش می شود .

« میعاد جمعه » به خطبه های نماز جمعه شهر بیرجند اختصاص دارد و سعی می کند ضمن تشویق مردم به حضور در این اجتماع عظیم و تاکید بر برگزاری هر چه باشکوهتر آن ، به تبیین مهم ترین مسائل سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که از زبان امام جمعه بیان می شود ، بپردازد .

 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی و صدابرداری این برنامه را « سید مهدی ابراهیمی » بر عهده دارد .