جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

موفقیت دانش آموزان استثنایی در کنکور، بدون سهمیه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

موفقیت دانش آموزان استثنایی در کنکور، بدون سهمیه

دانلود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون وزیر و و رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور در مراسم موفقیت دانش آموزان استثنایی در کنکور بدون سهمیهافتتاحیه مدرسه 6 کلاسه دانش آموزان استثنایی در مهرشهر بیرجند گفت: امیدواریم با راه اندازی مدارس پیش حرفه ای و حرفه ای و هدایت این دانش آموزان به مهارت آموزی، تعداد قبولی آنان در مراکز آموزش عالی در سالهای آینده افزایش یابد.
قدمی با بیان اینکه هزینه های دانش آموزان با نیازهای ویژه سه تا 4 برابر هزینه های دانش آموزان سایر مدارس است افزود: هزینه های دارویی و پزشکی، هزینه های واکر، ویلچر، عینک، سمعک و کاشت حلزون از جمله این هزینه هاست که تاکنون به 17 هزار دانش آموز پرداخت شده است.

وی همچنین از اختصاص سرویس رایگان برای رفت و آمد دانش آموزان استثنایی به مدرسه در مناطق محروم کشور خبر داد .
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور همچنین با اشاره به وجود مدارس ویژه برای دانش آموزان اوتیسمی در 23 استان کشور گفت: این مرکز در خراسان جنوبی تا مهر سال آینده با کمک مسئولان و خیران راه اندازی خواهد شد.
قدمی با بیان اینکه هزار و 620 مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور وجود دارد که 200 مدرسه را خیران ساختند، از راه اندازی 28 مرکز شبانه روزی برای دانش آموزان روستایی در آینده خبر داد.
وی در ادامه از دو مدرسه استثنایی در بیرجند بازدید و به هرکدام از مدارس 50 و 30 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز و ترمیم اختصاص داد.