سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

موضع ایران در برابر امریکا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

موضع ایران در برابر امریکا

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص موضع ایران در برابر امریکا که در مراسم تحلیف و اعطاى سردوشى دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش جمهورى اسلامى ایران در تاریخ 13 مهر ماه 1392 ایراد فرمودند  :

«  به آمریكایى‌ها البتّه بدبینیم ؛ به آنها هیچ اعتمادى نداریم . ما دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد می دانیم ؛ دولتى خودبرتربین ، دولتى غیرمنطقى و عهدشكن ، دولتى سخت در پنجه‌ى تصرّف و اقتدار شبكه‌ى صهیونیسم بین‌المللى كه به‌خاطر رعایت خواسته‌ها و منافع نامشروع شبكه‌ى صهیونیستى بین‌المللى مجبورند با رژیم غاصب و جعلى اشغال‌كننده‌ى فلسطین مماشات كنند ، در مقابل او نرمش نشان بدهند ؛ اسمش را می گذارند منافع آمریكا ، در حالیکه به کلی منافع ملّى آمریكا با آنچه امروز اینها در حمایت از [آن‌] رژیم جعلى انجام می دهند ، منافات دارد ؛ از همه‌ى دنیا دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا باج می گیرد و به رژیم جعلى صهیونیستى باج می دهد؛ این حقایق را ما داریم مشاهده می كنیم - به دولت آمریكا اعتمادى نداریم ، به مسئولین خودمان اعتماد داریم ، خوشبین هستیم ، از آنها می خواهیم كه با دقّت ، با ملاحظه‌ى همه‌ى جوانب گام ها را درست بردارند ، محكم بردارند ، منافع ملّى را یك لحظه به فراموشى نسپرند .

 آنچه براى نظام جمهورى اسلامى حائز اهمّیّت است، استحكام ساخت درونىِ نظام جمهورى اسلامى است، استحكام درونى ملّت ایران است؛ همان چیزى كه از روز اوّل تا امروز توانسته است این كشور را حفظ كند؛ اتّحاد ملّى، توجّه به آرمان هاى والاى نظام جمهورى اسلامى، توجّه به عزّت ملّى .

ملّت ایران ملّت عزیزى است؛ انقلاب عزّت ملّت را به آنها برگرداند . گذشت آن زمانى كه در خاك ایران یك گروهبان آمریكایى جرئت می كرد بزند توى گوش یك سرهنگ ایرانى . آن روزى كه مسئولین كشور عزیز ما مجبور بودند كه ملاحظه‌ى دشمنان زیاده‌خواه و افزون‌خواه را بكنند، گذشت .

جمهورى اسلامى، ملّت ایران را عزیز كرد، این عزّت باقى است ، روز به روز هم این عزّت افزایش پیدا كرده است، بعد از این هم ، هم وظیفه‌ى آحاد مسئولین و هم وظیفه‌ى عموم ملّت ایران است كه این عزّت را پاس دارند، از آن دفاع كنند . یك ملّت ، با هویّت اصلى خود ، با عزّت خود سرافراز می ماند و می تواند به پیشرفت برسد . »