رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

موافقت وزارت بهداشت برای راه اندازی بخش پیوند کلیه در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

موافقت وزارت بهداشت برای راه اندازی بخش پیوند کلیه در بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره درمان بیماریهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:اخذ مجوز وزارت بهداشت برای راه اندازی بخش پیوند کلیه در بیرجند برای اولین بار در استان به دلیل آماده بودن زیرساختهای لازم برای ایجاد بخش پیوند کلیه این بخش در بیمارستان رازی  راه اندازی خواهد شد.

دهقانی با بیان اینکه مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده ولی هنوز از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دریافت نشده است، افزود: به محض دریافت مجوز، عمل پیوند کلیه  انجام خواهد شد که احتمال می رود نیمه دوم سال باشد.

وی از فعال بودن بخش کلیه در بیمارستان رازی بیرجند خبرداد وگفت: در این بیمارستان  دو اطاق عمل و یک ICU در اختیار دو تیم جراحی کلیه قرار می گیرد تا عمل پیوند کلیه از افرادیکه دچار مرگ مغزی نشدند  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شود.

رئیس اداره درمان بیماریهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 280 نفر درمرکز بیماریهای خاص پرونده داشته و در نوبت دیالیز قرار دارند، گفت: از این تعداد حدود 30 تا 40 نفر آماده پیوند کلیه از افراد دچار مرگ مغزی و یا افراد زنده هستند.