سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

موافقت با راه اندازی اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

موافقت با راه اندازی اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه بیرجند گفت: بنا بر درخواست این دانشگاه و با توجه به ضرورت تسریع و تسهیل در امور اجرایی دانشجویان خارجی و جلب رضایت آنها، دکتر عبدالحمید علیزاده مدیرکل امور دانشجویانموافقت با راه اندازی اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند موافقت کرد. 
خامسان با بیان اینکه این اقدام برای بین المللی سازی دانشگاه بیرجند صورت گرفته است، افزود: هدف از تأسیس این اداره  تسهیل در روند امور اجرایی و تمامی مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی همچون صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت می باشد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد این اداره مقدمات تهیه و پیش بینی های لازم صورت گرفته است، گفت: با افتتاح اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه بیرجند شرایط جذب دانشجویان خارجی تسهیل خواهد شد.
آقای خامسان افزود: در موافقت اصولی ارسال شده از سوی اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، این اداره کل آمادگی خود را برای ارائه آموزش های لازم و برگزاری جلسات توجیهی و نشست های تخصصی به منظور آشنایی با قوانین و مقررات و خدمات قابل ارائه کنسولی به دانشجویان غیر ایرانی اعلام کرده است.