سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مهم ترین وظایف دولت در اقتصاد مقـاومتی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

مهم ترین وظایف دولت در اقتصاد مقـاومتی

مهم ترین وظایف دولت در اقتصاد مقـاومتی


مهم ترین وظایف دولت در اقتصاد مقـاومتی

بخشی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در مورد وظایف مجلس شورای اسلامی در ادامه ذکر می شود:

اقتصاد مقاومتی مردم‌بنیاد است؛ یعنی بر محور دولت نیست و اقتصاد دولتی نیست، اقتصاد مردمی است؛ با اراده‌ی مردم، سرمایه‌ی مردم، حضور مردم تحقّق پیدا می کند. امّا «دولتی نیست» به این معنا نیست که دولت در قبال آن مسئولیّتی ندارد؛ چرا، دولت مسئولیّت برنامه‌ریزی، زمینه‌سازی، ظرفیّت‌سازی، هدایت و کمک دارد. (بیانات در حرم مطهر رضوی ۰۱/فروردین/۱۳۹۳).

حرکت بر اساس برنامه، یکی از کارهای اساسی است، دولت نگذارند سیاست های اقتصادی کشور در هر زمانی دچار تذبذب و تغییرهای بی مورد شود. (بیانات در دیدار مسوولان و کارگزاران نظام ۰۳/مرداد/۱۳۹۱ ).

دولت یک مصرف‌‌کننده‌‌ بسیار بزرگ است. از بنزین بگیرید تا وسائل گوناگون پس صرفه جویی در مصرف را جدی بگیرید. (بیانات در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت‌ ۰۲/شهریور/۱۳۹۱ ).

کشور باید سیاست اقتصادیِ کلانِ روشن و مدوّن و برنامه‌ریزی شده داشته باشد تا حوادث گوناگون نتواند تغییری در آن ایجاد کند. (بیانات در حرم مطهر رضوی ۰۱/فروردین/۱۳۹۲).

در برابر عوامل تهدیدزا مانند سرازیر شدن تکانه‌های گوناگون اقتصادی دنیا به کشور توانایی مقاومت را بالا ببرید. (بیانات در جلسه تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی  ۲۰/اسفند/۱۳۹۲ ).

در جهت عدم تأثیرگذاری غیرمنطقی کشورهای دیگر بر اقتصاد کشور اهتمام بیش از متعارف را لحاظ کنید. (بیانات در حرم مطهر رضوی ۰۱/فروردین/۱۳۹۳ ).

شرایط را برای حضور مردم در اقتصاد با نظارت، هدایت، کمک به کسانی که احتیاج به کمک دارند و مقابله با سوء‌استفاده و فساد اقتصادی آماده سازید. (بیانات در جلسه تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ۰۱/فروردین/۱۳۹۳ ).

کشور را در مقابل تحریم‌ها با کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و استفاده از یکپارچگی، ایمان و همت بلند مردم، برای گشودن راه مقاوم سازید . (بیانات در ۱۷/فروردین/۱۳۹۳ ).

همه برنامه‌های اقتصادی دولت بایستی در مجموعه‌ اقتصاد مقاومتی بگنجد؛حتّی برنامه‌ ششم و بودجه‌های سالیانه! همه باید براساس اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد. (بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت‌ ۰۴/شهریور/۱۳۹۴ ).

بخش های بیرون از دولت دیده بشوند؛ این ها می توانند در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند، ببینیدبسیج در مورد اقتصاد مقاومتی چه کارهایی می توانند انجام بدهند. (بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت‌ ۰۴/شهریور/۱۳۹۴).

دولت قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل بدهد؛ فرماندهی برایش بگذارد. جنگ اقتصادی جنگ است حالا در آن توپ و تیر و تفنگ نیست. (بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت‌ ۰۴/شهریور/۱۳۹۴).

در بخش های مختلف که هستید کمک کنید، هم در زیر مجموعه‌های خودتان، هم در حوزه‌ی نفوذ خودتان.همه کمک کنید. (بیانات در جلسه سران قوا در حضور رهبر معظم انقلاب ۰۶/اسفند/۱۳۹۲).

افزایش ارتباطات داشته باشید. منتها ارتباطات با چه کسی؟ اینها باید محاسبه بشود. (بیانات در دیدار عیدانه جمعی از مسئولان کشور ۲۴/فروردین/۱۳۹۵).

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.