سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مهلت 5 روزه فرماندار نهبندان به شرکتهای آبرسان - نمایش محتوای خبر

 

 

مهلت 5 روزه فرماندار نهبندان به شرکتهای آبرسان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، بیکی گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی و آب منطقه ایمهلت 5 روزه فرماندار نهبندان به شرکتهای آبرسان مشکلات روستاهای فاقد آب را بررسی و ارائه راهکار درباره کف شکنی، تخصیص چاه جدید، لایروبی و سایر موارد لازم را به فرمانداری اعلام کنند.

بیکی با بیان اینکه هم اکنون 65 تا 90 روستای نهبندان با 5 دستگاه تانکر آبرسانی می شود، افزود: آب 144 روستا هم از طریق مجتمع های آبرسانی و شبکه آبرسانی تامین می شوند که از این تعداد 126 روستا از طریق 10 مجتمع آب رسان و 18 روستا به صورت تک روستا از شبکه آب لوله کشی، آب مورد نیازشان تامین می شود.

وی با بیان اینکه لوله کشی آب به 7 روستای دیگر نهبندان تکمیل شده است گفت: سه روستا هم با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال لوله کشی است که تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار نهبندان افزود: نسبت به برخی شهرها مشکلات کمتری درحوزه آبرسانی وجود دارد اما پراکندگی روستاها در این شهرستان زیاد است.

بیکی از پیگیری برای قرار گرفتن شهرستان در تعرفه مناطق گرمسیری خبرداد و گفت: در حال حاضر به دلیل گرمای زیاد منطقه و استفاده فراوان از کولرهای آبی، هدر رفت آب در این شهرستان بالاست که در صورت قرار گرفتن در این تعرفه، استفاده از کولرهای گازی و اسپلیت مقرون به صرفه خواهد بود.