سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

مهلت 25 روزه متقاضیان مسکن محرومان برای دریافت تسهیلات بلاعوض - نمایش محتوای خبر

 

 

مهلت 25 روزه متقاضیان مسکن محرومان برای دریافت تسهیلات بلاعوض

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از افزایش تسهیلات بلاعوض برایمهلت 25 روزه متقضایان مسکن محرومان برای دریافت تسهیلات بلاعوض ساخت مسکن محرومان خبرداد و گفت: پیش از این ، کمک بلاعوض به ازای هر واحد مسکونی 15 میلیون تومان بود که هم اکنون به 25 میلیون تومان افزایش یافته است.

علی اصغر آسمانی مقدم افزود: چنانچه متقاضیان 5 هزار واحد مسکونی محرومان که در سفر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی مصوب شد، کار ساخت واحد های خود را تا 25 روز دیگر به اتمام برسانند از افزایش تسهیلات برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه به ازای هر واحد 40 میلیون تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت 15 ساله نیز پرداخت می شود ، افزود: هم واحدهایی که از قبل ساختشان آغاز شد و هم واحدهایی که اکنون شروع به کار کنند می توانند از کمک بلاعوض 25 میلیون تومانی برخوردار شوند.

آسمانی مقدم با بیان اینکه  از 75 روز گذشته کار ساخت مسکن محرومان در استان آغاز شد ، افزود: تاکنون هزار و 580 واحد مسکونی پی کنی شده که از این تعداد 600 واحد به مرحله اجرای فنداسیون رسید.

وی گفت: واحدهای مسکونی محرومان در مناطق روستایی با متراژ 40 تا 50 متر و اسکلت پیچ و مهره ساخته شده که روستایئان برای ساخت مسکن با مشکل مواجه نشوند.

از 10 هزار  مسکن مصوب شده در سفر نوبخت به خراسان جنوبی ، 5 هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد و 5 هزار واحد برای سایر افراد بی بضاعت ساخته می شود.