جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مهلت یک هفته ای برای متقاضیان مسکن محرومان - نمایش محتوای خبر

 

 

مهلت یک هفته ای برای متقاضیان مسکن محرومان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: متقاضیانی که انعقادمهلت یک هفته ای بیناد مسکن برای متقاضیان مسکن محرومان قرار دارد کرده اند در صورتی که ساخت مسکن خود را  ظرف مدت یک هفته آغاز نکنند، ساخت واحد مسکونی آنها به پیمانکار واگذار می شود و در صورت تمایل نداشتن متقاضی، قطع وام شده و واحد مسکونی به سایر متقاضیان واجد شرایط واگذار می شود.

آسمانی مقدم به بسته تشویقی بنیاد مسکن برای ساخت مسکن محرومان اشاره و تأکید کرد: به متقاضیانی که تا یک ماه آینده واحد مسکونی خود را به مرحله بهره برداری برسانند، علاوه بر پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز پرداخت می شود. 

وی از تشکیل 5 هزار و 653 پرونده ساخت مسکن محرومان در استان خبر داد و افزود: از این تعداد 4 هزار و 300 پرونده به بانک ها معرفی که 3 هزار و 286 پرونده موفق به انعقاد قرارداد با بانک های عامل شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: از این تعداد 2 هزار و 863 واحد مسکونی به مرحله پی کنی، 2 هزار و 28 واحد فنداسیون، 999 واحد دیوارچینی و اسکلت و 608 واحد به مرحله سقف رسیدند.

وی افزود: ساخت مسکن محرومان در شهرستانهای نهبندان، بیرجند، قاین و طبس از پیشرفت بیشتری برخوردار است.

آسمانی مقدم متراژ واحدهای مسکونی را 42 تا 60 متر عنوان کرد و گفت: به ازای هر واحد 40 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.