رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

مهلت یک ماهه برای آغاز ساخت و ساز در مناطق زلزله زده - نمایش محتوای خبر

 

 

مهلت یک ماهه برای آغاز ساخت و ساز در مناطق زلزله زده

alt

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی به خسارت دیدگان زمین لرزه زهان هشدار داد در صورت اقدام نکردن برای ساخت و ساز منازل تخریب شده، کمک بلاعوض از حسابشان خارج می شود.

آقای آسمانی مقدم گفت: مالکان واحدهای خسارت دیده از زلزله پنج و نیم ریشتری زلزله زهان،  اگر ظرف یک ماه اقدام به ساخت و ساز نکنند دو میلیون تومان کمک بلاعوض که به حسابشان واریز شده اما قابل برداشت نیست از حساب شان خارج و به سایر واجدان شرایط پرداخت می شود.

به گفته وی، با وجود اینکه تسهیلات بازسازی تامین نشد و بنیاد مسکن مجبور شد از محل تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بازسازی مسکن روستایی کار را ادامه دهد ولی به هر کدام از خسارت دیدگان که اقدام به بازسازی واحدهای مسکونی خود کردند 20 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شد.

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی یادآور شد: در زمین لرزه15 آذر سال گذشته بیش از دو هزار واحد مسکونی در روستاهای شهرستان های زیرکوه، قاینات و بیرجند خسارت دید که بخش عمده ای از این واحدها، فرسوده و قابل بازسازی است.

آقای آسمانی مقدم با بیان این که ساخت هزار و 300 واحد در این مناطق شروع شده است گفت: در زمینه پرداخت تسهیلات به روستاییان مناطق زلزله زده خراسان جنوبی مشکلی وجود ندارد.

تا کنون 500 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده  زهان خراسان جنوبی به بهره برداری رسیده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی