جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مهارت آموزی ۱۸ هزار سرباز در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

مهارت آموزی ۱۸ هزار سرباز در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، آقای عابدی گفت: در راستای تفاهم نامه همکاری وزارت کشور و ستاد کلمهارت آموزی ۱۸ هزار سرباز در خراسان جنوبی نیرو‌های مسلح، بیش از ۱۸ هزار نفر از کارکنان وظیفه عمومی در استان آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.


وی تأکید کرد: در این رابطه در سال جاری ۱۸ هزار و ۲۲۶ نفر از کارکنان وظیفه عمومی در رده‌های نیرو‌های مسلح آجا، ناجا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مهارت آموزی مشغول می‌ شوند.

معاون استاندار خراسان جنوبی بر نقش و اهمیت این تفاهم نامه در مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان برای ورود به بازار کار تأکید کرد و افزود: به همت ۷ دستگاه اجرایی استان و به منظور فراهم شدن فرصت‌های شغلی مناسب، سربازان آموزش‌های لازم را از طریق آموزش در شریط کار فرا می‌گیرند.

وی افزود: ادارات کل فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی و جمعیت هلال احمر، دستگاه‌هایی هستند که وظیفه آموزش به سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح را در استان به عهده دارند.
 
عابدی امور باغی و زراعی، کشاورزی، پرورش ماکیان، پرورش شیلات و آبزیان، کشت گیاهان دارویی، صنایع غذایی، تعمیر ماشین آلات، فناوری، محیط زیست و منابع طبیعی، صنایع دستی، گردشگری و هتل داری را از جمله رشته‌های آموزشی درنظرگرفته شده برای سربازان عنوان کرد.