رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی مطالبه برجای مانده رهبر معظم انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی مطالبه برجای مانده رهبر معظم انقلاب

مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی مطالبه برجای مانده رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام دلدار ، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت شهادت امام صادق (ع) ،یکی از نیازهای امروز جامعه علمی کشور را الگو برداری از سیره علمی و تربیتی امام صادق (ع) عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی های این سیره اهمیت دادن به مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی است، موضوعی که مطالبه بر جای مانده رهبر معظم انقلاب می باشد و باید بیش از پیش مد نظر قرار گیرد.

حجت الاسلام دلدار در ادامه سخنانش، آمریکا را همچون حکام دوران امام جعفر صادق(ع) دانست و گفت: آمریکا دشمن سرسخت ماست و امروز اگر خواسته باشیم از نظر سیاسی، اقتصادی و صنعتی پیشرفت کنیم باید از آمریکا پرهیز نماییم.

وی با اشاره به اینکه امروز گروهی اندک با حمایت آمریکای جنایتکار و آل سعود به مردم مظلوم منطقه ظلم و ستم می کند گفت: آمریکایی که دم از حقوق بشر و دموکراسی می زند این روزها با به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم سوریه، یمن و بحرین حقوق به حق آنها را زیر پا می گذارد.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به اول ذی القعده، میلاد کریمه اهل بیت(ع) و روز دختر اشاره کرد و گفت: این نامگذاری نشان از اهمیت جایگاه دختران در جامعه دارد  که باید بیش از پیش به تربیت آنها با الگو گیری از حضرت فاطمه معصومه توجه نمود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی