رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

ممنوعیت خروج پیاز گل نرگس و بذر پنبه از خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوعیت خروج پیاز گل نرگس و بذر پنبه از خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف گفت: پارسال درخواست هایممنوعیت خروج پیاز گل نرگس و بذر پنبه از خراسان جنوبی زیادی توسط استان های دیگر با قیمت های بسیار بالاتر از قیمت استان برای خریداری پیاز گل نرگس و بذر پنبه مله یا قهوه ای رنگ داشتیم.

سیدحسن رضوی افزود: این موضوع سبب شد تا کارشناسان جهاد کشاورزی، کشاورزان شهرستان را توجیه کنند و تذکر دهند به هیچ وجه این محصولات را هر چند با قیمت های بالا در اختیار افراد غیربومی قرار ندهند.

وی تابستان را فصل جا به جایی پیاز گل نرگس دانست و تأکید کرد: کشاورزان امسال نیز به افراد غیربومی پیاز گل نرگس را نفروشند و دستگاه های دولتی نیز با نظارت دقیق، از خرید و فروش پیاز گل نرگس و خروج آن از استان جلوگیری کنند.

رضوی سطح زیرکشت گل نرگس شهرستان خوسف را 24 هکتار عنوان کرد و گفت: سالانه حدود 12 میلیون شاخه گل از سطح اراضی برداشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف، افزود: پارسال کشت پنبه مله به صورت نشا در سطح سه هکتار از اراضی شهرستان خوسف انجام شد تا نسبت به تهیه بذر و گسترش محصول اقدام شود.

رضوی با بیان اینکه پنبه مله به نام خوسف ثبت ملی شده است، گفت: کاشت این نوع پنبه از نیمه فروردین آغاز می شود و تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد.

وی گفت: پیش بینی می شود امسال 30 هکتار از اراضی شهرستان به این نوع محصول اختصاص یابد.