جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

مقاوم سازی 75 درصد واحدهای مسکن روستایی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مقاوم سازی 75 درصد واحدهای مسکن روستایی کشور

تا کنون 75 درصد واحدهای مسکن روستایی کشور مقاوم سازی شده است .

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بیرجند گفت: هم اکنون 25 درصد واحدهای مسکونی روستاهای کشور نامقاوم است که مقاوم سازی آنها در اولویت کاری بنیاد مسکن قرار دارد .

آقای مهدیان با بیان اینکه تا کنون تسهیلات بازسازی  دو میلیون و 180 هزار واحد روستایی در کشور تامین شده است، افزود: از این تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور تا پایان سال گذشته  نوسازی و مقاوم سازی شده است .

وی سهمیه بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی کشور در سال را 200 هزار واحد اعلام کرد و گفت: هم اکنون 4 میلیون و 500 هزار واحد مسکن روستایی در کشور وجود دارد .

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور همچنین از بازسازی 19 هزار واحد مسکونی تخریب شده در زلزله آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: هزار و 200 واحد هم خسارت جزئی داشتند که متقاضیان به صورت فردی اقدام به بازسازی کردند.

آقای مهدیان با بیان اینکه همچنین در این زمین لرزه 4 هزار و 900 واحد در مناطق شهری نیز صد درصد تخریب شد عنوان کرد: بیش از 18 هزار واحد خسارت جزئی داشتند که بازسازی این واحدها سال گذشته به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به زلزله آذرماه سال گذشته در خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: در این زلزله 2 هزار واحد مسکونی خسارت دیدند که  در فاز اول ، ساخت واحدهای 100 درصد تخریبی به اتمام رسیده است .

مهدیان با اشاره به بهره برداری از 500  واحد مسکونی زلزله زده زهان خراسان جنوبی در روز گذشته افزود: همچنین هزار و 200 واحد مسکونی دیگر در این مناطق در حال ساخت است که پیش بینی می شود قبل از زمستان امسال به پایان برسد.

 

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی