سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مقابله با قاچاق کالا، راهکاری اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله با قاچاق کالا، راهکاری اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

 

نشست کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور دستگاه های استانی عضو در محل صداو سیمای مرکز خراسان جنوبی برگزار شد.

نشست کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور دستگاه های استانی عضو، معاون اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور و مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران صدا و سیما، 26 فروردین ماه، در محل سالن جلسات صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی برگزار شد.

ماهزاده، معاون اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، امروز در این نشست گفت: فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی مهمترین برنامه این ستاد برای حمایت از تولیدات داخل و اشتغال است که باید با مدیریت تقاضا، خانواده ها را ترغیب به خرید کالای ایرانی کرد.

ثقفی، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم گفت: با همکاری دستگاه های فرهنگی عضو این کارگروه، در سال گذشته آثار تلویزیونی،رادیویی و خبری تاثیرگذاری در زمینه حمایت از تولیدات داخلی تولید و اثرات منفی خرید کالای قاچاق بر تولید و بیکاری به نمایش گذاشته شد.

ثقفی با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، 75 درصد مردم بیرجند نگران قاچاق کالا هستند افزود:مردم استان نسبت به خرید کالای تولید داخل و اشتغال حساس هستند و این نشان می دهد که تقاضا برای خرید کالای قاچاق در حال کاهش است.

در این نشست مقرر شد برنامه عملیاتی دستگاه های عضو در سال 1396 برای ترغیب مردم به استفاده از کالای ایرانی به جلسه بعدی کارگروه ارایه شود.

منبع: دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی