جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

معرفی ظرفیت های استان در بازار های ملی و بین المللی فرصتی برای جذب سرمایه گذار - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی ظرفیت های استان در بازار های ملی و بین المللی فرصتی برای جذب سرمایه گذار

معرفی ظرفیت های استان در بازار های ملی و بین المللی فرصتی برای جذب سرمایه گذار

استاندار در ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه برای معرفی ظرفیت های استان به بازارهای ملی و بین المللی، باید به دنبال راهکارهای عملی بود گفت: شناسایی و فروش محصولات و تولیدات استان ، در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی موثر است و خراسان جنوبی را در تولید ثروت، متکی بر نیروی بومی و تولید داخلی می کند .

خدمتگزار برگزاری نمایشگاه های مختلف در داخل و خارج کشور را فرصتی برای مدیران و کارشناسان دانست تا با حضور در این نمایشگاه ها نقاط قوت استان را معرفی و با جذب سرمایه گذار خارجی برای توسعه استان بهره بگیرند .

وی استفاده از فکر و نظر اساتید و نخبگان دانشگاهی را در نهادینه کردن فرهنگ و سیاست های اقتصاد مقاومتی موثر دانست و از مسئولان دانشگاه خواست با ارائه پیشنهادهای علمی و اثرگذار در این خصوص به کشور کمک کنند.

حسینی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار نیز برخی اقدامات نظیر هدر رفت 30 درصدی آب در لوله های انتقال را متضاد با سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید نگاه تولیدکنندگان و مردم را  نسبت به اقتصاد مقاومتی تقویت و از ظرفیت های موجود مانند ظرفیت گردشگری بیش از پیش استفاده کرد.

ثقفی مدیر کل صدا و سیمای استان نیز اجرا صحیح سیاست اقتصاد مقاومتی را منوط به شناسایی ظرفیت های خراسان جنوبی دانست و گفت: صدا و سیما با ایجاد اتاق های فکر متعدد اقدامات موثری در این خصوص انجام داده است و تاکنون با 25 دستگاه اجرایی تعامل و برنامه های بسیاری با سوژه های اقتصاد مقاومتی تولید و پخش کرده است.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی