سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

معرفی ظرفیت های استان از جمله مهمترین راه های جذب سرمایه گذاری خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی ظرفیت های استان از جمله مهمترین راه های جذب سرمایه گذاری خارجی

کارگروه تخصصی توسعه صادرات استان تشکیل جلسه داد.

جلسه کارگروه تخصصی توسعه صادرات استان خراسان جنوبی برگزار شد .

وجه اله خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: باید از ظرفیت نمایشگاه هایی که در کشورهای مختلف برگزار می شود به منظور معرفی پتانسیل ها و توانمندی های استان در بخش های مختلف استفاده شود چرا که معرفی ظرفیت های استان از جمله مهمترین راه های جذب سرمایه گذاری خارجی است.

وجه اله خدمتگزار، با بیان اینکه باید از توان بخش خصوصی در این زمینه استفاده لازم صورت گیرد، گفت: بخش خصوصی باید از سوی نهادهای دولتی در زمینه های مختلف به وسع دید مورد حمایت قرار گیرند و از این حیث اعتماد و اطمینان کامل وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: مسئولین ذی ربط باید مشکلات موجود در این زمینه را به صورت کارشناسی و دقیق احصاء کرده و با راهکارهای قابل اجرا آن را ارائه نمایند تا پیگیری های لازم در مرکز برای رفع آنها به انجام برسد.

وی تهیه تقویم نمایشگاهی در استان را از جمله اقدامات زیرساختی در این زمینه دانست و تصریح کرد: مسئولین امر باید تلاش کنند تا تقویم زمانی برگزاری نمایشگاه های استان در بخش های مختلف آماده شده و به صورت مناسب به اطلاع بخش های ذی ربط رسانده شود.

وی بازار افغانستان را یک فرصت بسیار مناسب برای توسعه صادرات و تجارت خارجی دانست و تصریح کرد: راه های توسعه این امر و نیز مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد نیز باید شناسایی شده و به صورت کاربردی و کارشناسی شده مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان به میزان مورد نظر از حیث صادرات دست یافت.

مقام عالی دولت در استان، به سفر هیات تجاری و اقتصادی از کشور جمهوری چک به استان در هفته جاری اشاره کرد و ادامه داد: مسئولین باید برنامه ریزی کنند تا این سفرها به عنوان یک فرصت مناسب برای معرفی استان در بخش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

خدمتگزار، حضور اینگونه هیات های اقتصادی به استان را فرصتی برای توسعه سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: هر چه که در معرفی استان و ارائه ظرفیت هایی که در بخش های مختلف وجود دارد موفق تر عمل کنیم قطعاً به همان میزان در جذب سرمایه گذاران خارجی نیز موفق تر خواهیم بود.

وی به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان اشاره کرد و ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی در استان فرصت بسیار مناسبی است که می توان از آن برای توسعه صادرات و تقویت امر تجارت به نحو مطلوب بهره گرفت.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از مهمترین اولویت های کاری دولت یازدهم است، گفت: همه دستگاه ها در بخش های مختلف باید نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند و از تمامی ظرفیت های کاری و اداری خود برای نیل به این هدف مهم استفاده کنند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی