رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

معرفی رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی در این مراسم گفت: خراسان جنوبی، استانی معرفی رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبیبا ظرفیتهای بالای معدنی،کشاورزی،گردشگری و تجارت خارجی است اما کماکان از ضعف فرآوری و بسته بندی رنج می برد.
آقای معتمدیان به وجود 75 درصد ذخایر زغال سنگ کشور در طبس، اکتشاف 20 تن کانسنگ طلا در نهبندان و 10 محصول کشاورزی مزیت دار در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود:مهمترین مشکل ما در این استان، نبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و مواد معدنی است و معدود شرکتهای دولتی هم که در این حوزه ها فعالند به خام فروشی روی آورده اند.
وی گفت: متاسفانه در اجرای طرح های ملی شرق کشور، خراسان جنوبی مغفول مانده است که باید نگاههای ملی را به این استان جلب کنیم.
استاندار افزود: در اجرای پروژه راه آهن شرق کشور، عملیات ساخت راه آهن در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی شروع شده، اما خراسان جنوبی تنها استانی است که هیچ اقدامی در آن انجام نشده و حتی یک کیلومتر آزاد راه هم ندارد.
آقای معتمدیان همچنین با اشاره به سفر اسفندماه 97 دکتر نوبخت به خراسان جنوبی گفت: در این سفر برنامه میان مدت دو ساله ای را بر اساس نیاز ها و اولویت های خراسان جنوبی تدوین کردیم که شتاب دهنده به توسعه همه جانبه استان خواهد بود.
وی افزود:در مجموع 5 هزار میلیارد تومان برای تحرک بخشیدن به ساخت راه آهن، دوبانده شدن جاده ها، تامین آب، اشتغال و ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری معدنی و کشاورزی هزینه خواهد شد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه هم در این مراسم گفت: سفر دکتر نوبخت در اسفند 97 به خراسان جنوبی نشان از نگاه ویژه سازمان برنامه و بودجه به این استان دارد و امیدواریم با تزریق اعتبارات پیش بینی شده در برنامه میان مدت توسعه استان، بتوانیم به توسعه همه جانبه خراسان جنوبی کمک کنیم.
خانم اربابی افزود: البته تحقق این برنامه، توان و تلاش مضاعف همه دستگاههای اجرایی را می طلبد تا گامهای اجرایی شدن برنامه توسعه را مرحله به مرحله بردارند و در این میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید با پیگیری مجدانه در تحقق این برنامه میان مدت دو ساله گام بردارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا منابع تخصیص داده نشده ملی را جذب کنیم و استان را به کشور بشناسانیم.
پور عیسی افزود: اگر از ظرفیتهای خراسان جنوبی استفاده شود قطعا کشور هم بهره مند خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به 331 کیلومتر مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان گفت: اگر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم هم منابع درآمدی استان بیشتر می شود و هم منابع ارزی کشور افزایش می یابد و معیشت مرزنشینان هم بهبود می یابد.