رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

معرفی برترین ‌های سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترین ‌های سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی استان

با تجلیل از برترین‌ های سی و ششمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم خراسان جنوبی در سه بخش ترتیل، حفظ و قرائت پرونده این مسابقات بسته شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در بخش ترتیل بزرگسالان هاشم جم از فردوس، حمید قلی ‌نژاد و مرتضی مرادی از قاین به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

حجت الاسلام گرایلی افزود: احمد بذرافشان از بیرحند، محمدمهدی زهرایی از سرایان و محمد جواد رحمان‌ زاده از بیرجند نیز در بخش ترتیل شکوفه‌ ها حائز رتبه ‌های اول تا سوم شدند.

وی با اشاره به برترین ‌های ترتیل در گروه خواهران گفت: در بخش ترتیل بزرگسالان فاطمه کارکن، فرزانه شکریان و فاطمه شریفی ‌پوراز بیرجند رتبه‌ های اول تا سوم را از آن خود کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: در بخش ترتیل شکوفه ‌ها نیز مرضیه تقی‌ زاده از بشرویه، زینب صالحی ‌مقدم و مهدیه یگانه از سرایان رتبه‌ های اول تا سوم را از آن خود کردند.

حجت الاسلام گرایلی ادامه داد: در بخش قرائت بزرگسالان هم علی ‌رضا محمدنژاد، وحید براتی و جواد سبزبان از شهرستان بیرجند به ترتیب اول تا سوم شدند.

وی اسامی نفرات اول تا سوم قرائت شکوفه ‌ها را نیز به ترتیب ایمان نیک ‌شعار، وحید سازنده و محمدرضا غلامی اعلام کرد و افزود: این برگزیدگان از شهرستان بیرجند در مرحله استانی مسابقات حضور یافته بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی به اعلام نفرات برتر قرائت خواهران پرداخت و گفت: در بخش قرائت بزرگسالان زهرا قاسمی، راضیه سیروسی از قاین و زهرا دادی القار از بیرجند به ترتیب نفرات اول تا سوم شدند.

حجت الاسلام گرایلی تصریح کرد: در بخش قرائت شکوفه ‌ها هم از گروه خواهران نیز فائزه سبزبان از بیرجند، فاطمه فتحعلی ‌زاده از فردوس و اسماء یزدان‌ پناه از بشرویه به ترتیب رتبه ‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

وی گفت: در رشته حفظ کل بزرگسالان ابوالقاسم باقری و محمد طاهری از بیرجند به ترتیب اول و دوم شدند و محمد دلیری از بشرویه حائز رتبه سوم در این رشته شد.

حجت الاسلام گرایلی با اشاره به نفرات برتر رشته حفظ 20 جزء بزرگسالان نیز گفت: در این رشته محمد احمدی‌ درمیان از بیرجند، هادی خسروی از بیرجند و علی جمعه قربانی از قائن به ترتیب رتبه ‌های اول تا سوم را کسب کردند و درحفظ 20 جزء شکوفه ‌ها نیز مجید شاهزی از سربیشه برتر شناخته شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه در حفظ 10 جزء بزرگسالان نیز سه نفر برتر شدند افزود: این افراد به ترتیب سید علی سیادت و جعفر بازی از بیرجند و سید جواد نقوی ‌مقدم از فردوس هستند و در گروه حفظ 10 جزء شکوفه‌ ها نیز محمد رضا شاهزی و امیر حسین خدابخش نیز از سربیشه اول و دوم شدند.

وی تصریح کرد: حفظ 5 جزء شکوف ه‌ها نیز سه نفر برتر داشت که به ترتیب علی قاسم‌ نیا از طبس، سجاد جعفری و داود اکبرآبادی از بیرجند اول تا سوم شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در ادامه به اعلام نتایج مسابقات حفظ خواهران اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز نسرین قاسمی از قاین اول، طیبه حسینی از سربیشه دوم و مرضیه اشرفی از بیرجند سوم شدند.

حجت الاسلام گرایلی افرود: زهرا عبداللهی از بیرجند و زهرا اسماعیل ‌پورمقدم از قاین جزو نفرات برگزیده حفظ 20 جزء در رده سنی بزرگسالان شدند، در گروه حفظ 10 جزء بزرگسالان نیز سمیه حسینی، سعیده شریف ی‌پور و زهرا محمدی از سربیشه حائز رتبه ‌های اول تا سوم شدند.

همچنین در گروه حفظ 10 جزء شکوفه‌ ها نیز نرگس قربان‌ زاده از سرایان به مرحله کشوری راه یافت.

وی همچنین اسامی نفرات اول تا سوم حفظ 5 جزء در گروه سنی شکوفه ها را، فاطمه چوپانی از خضری، فاطمه یعقوب‌ زاده از قاین و سارا خالدی از طبس معرفی کرد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی