سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

معرفی برترینهای مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترینهای مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند

ایده های برتر مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند معرفی و تجلیل شدند.

این مسابقات با حضور 56  شرکت کننده از دانشگاههای بیرجند، فردوسی مشهد، گیلان،شاهرود و کرمان و داورانی از بیرجند، تهران و مشهد در بیرجند برگزار شد که از میان 30 ایده،  7 ایده برتر شناخته شد.

نماینده جهانی استارتاپ ویکند در ایران امروز در این مراسم گفت: طرح پانکراس از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در این جشنواره مقام نخست را به خود اختصاص داد.

آقای احمدی افزود: طرح پانکراس، دستگاهی را معرفی می کند که برای بیماران مبتلا به دیابت کاربرد دارد و قادر است انسولین را بدون استفاده از آمپول در پوست بیمار تزریق کند تا جذب بدن شود.

وی گفت: ایده های فانوس و student market  هر دو از دانشگاه بیرجند به ترتیب مقام های دوم و سوم این مسابقات را بدست آوردند.

نماینده جهانی استارتاپ ویکند در ایران گفت: در طرح فانوس تجارب افراد موفق برای کارآفرینی و کسب و کار و در طرح student market  نیز که کتابخانه ای مجازی است، کتب و وسایل کمک آموزشی دانشجویان معرفی شده است.

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی برگزار می شود.

در این مسابقات برنامه نویسان،مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند،گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند و برای جذب سرمایه گذاران ارایه ‌دهد.