سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

معرفی برترینهای سومین جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترینهای سومین جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی در بیرجند

alt

سومین جشنواره ملی حروف نگاری رضوی با معرفی افراد برتر در بیرجند به کار خود پایان داد .

در مراسم پایانی این جشنواره که شب گذشته برگزار شد 7 برگزیده بخشهای حروف نگاری و نقاشی خط معرفی و از آنان قدردانی شد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم پایانی این جشنواره گفت : 401 اثر از هنرمندان 18 استان کشور به دبیرخانه سومین جشنواره ملی نقاشی‌خط و حروف‌نگاری رضوی ارسال شد که از این تعداد ،آثار  40 هنرمندبرگزیده شد .

آقای مطهری فر افزود : 40 هنرمند برگزیده به‌ مدت دو روز در کارگاههای تخصصی حضور یافتند که با ارائه آثار نهایی شان 7 نفر برگزیده شدند .

بنا بر رأی هیئت داوران این جشنواره، در بخش حروف‌نگاری ریحانه صحرانورد از خراسان جنوبی ، محمد احدی از اردبیل و نصیر بشیری از تهران رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند .

در بخش نقاشی‌خط هم ، سجاد همتی از لرستان رتبه اول ، مهدی عباس نتاج از مازندران رتبه دوم و عظیم فلاح از تهران و سیده فاطمه سرفرازی از خراسان جنوبی به طور مشترک رتبه سوم را بدست آوردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت : آثار منتخب این هنرمندان در نمایشگاهی با عنوان جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

همچنین هیئت داوران به اتفاق آرا در بخش حروف‌نگاری جشنواره سعید حیدری از خراسان جنوبی، شهرام دلدار از خراسان رضوی، آزاده رضوانی از اصفهان، راضیه شرفی از خراسان جنوبی و علیرضا معظمی گودرزی از لرستان را شایسته تقدیر دانستند .

در بخش نقاشی‌خط هم محمدایمانی‌راد و محمد بی‌احمدی از تهران و علیرضا بهدانی و امیر شجاعی‌پور از خراسان جنوبی مورد تقدیر قرار گرفتند .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی