سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

معاون وزیر تعاون: افزایش اشتغال همراه با مهارت آموزی مهمترین برنامه دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون وزیر تعاون: افزایش اشتغال همراه با مهارت آموزی مهمترین برنامه دولت

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش فرصتهای شغلی همراه با مهارت آموزی را از مهمترین دغدغه های دولت عنوان کرد.

آقای طاهایی امروز در مراسم معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در بیرجند گفت:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه اشتغال در کشور، بهبود فضای کسب و کار، فعال کردن واحدهای نیمه فعال و ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران را در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان این که دانش آموختگان در دوره های تحصیلی باید مهارت های مختلف عملی را نیز آموزش ببینند افزود: بسیاری از مهارت آموختگان بدلیل نداشتن داشتن مهارت کافی دچار نگرانی در دستیابی به اشتغال می شوند که باید این دغدغه را از بین برد.

معاون برنامه ریزی واشتغال استانداری خراسان جنوبی هم وجود مرز 460 کیلومترمشترک با افغانستان، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا و محصولات راهبردی کشاورزی را ظرفیتی ویژه برای اشتغال بیشتر در استان دانست و گفت:  هم اکنون 34 درصد جمعیت استان در بخش صنعت، 29 درصد در بخش خدمات و 22 درصد نیز در بخش کشاورزی مشغول به کارند.

رضایی سرمایه گذاری بیش از پیش در بخش صنایع را از اولویت های ایجاد اشتغال دانست و افزود: باید با حمایت از صنایع کوچک، این صنایع را در استان گسترش داد.

 در این مراسم سنجری به عنوان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی معرفی و از خدمات عابدین محمدی مدیرکل سابق قدردانی شد.