جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

معادن زغال سنگ،گنجینه طلای سیاه کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

معادن زغال سنگ،گنجینه طلای سیاه کشور

معادن زغال سنگ،گنجینه طلای سیاه کشور است.

معادن زغال سنگ گنجینه طلای سیاه کشور است و قیمت زغال سنگ باید رقابتی شود.

هفده تن، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه قیمت زغال سنگ باید رقابتی شود گفت: اگر این محقق نشود در آینده هزینه تولید به قدری افزایش خواهد یافت که دراستخراج معادن، پرداخت حقوق و دستمزد دچار مشکل خواهیم شد.

هفده تن در بازدید از معادن و واحد های فرآوری زغال سنگ طبس افزود: اگر این موضوع محقق نشود این معادن دچار مشکلات جدی و تعطیلی می شود که دولت باید توجه جدی به توسعه زیرساختها کند.

وی گفت: برخی از معادن و واحدهای فرآوری طبس در خاورمیانه نمونه است به طوری که در برخی از آنها حوادثی در 2 سال گذشته نداشتیم و این قابل تقدیر است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به معوقات حقوق کارگران برخی از واحدهای زغال سنگ در طبس افزود: علت اصلی این معوقات به فروش نرسیدن محصولات ذوب آهن است که نتوانسته است محصولات خود را به فروش برساند.

هفده تن اظهار کرد: اگر خریدار محصولات زغال سنگ فقط ذوب آهن باشد در آینده با یک بحران مواجه می شویم و اشتغال دچار تهدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجم عظیم زغال سنگ در شهرستان طبس بوده و برای 200 سال آینده پاسخگوی کارخانجات است گفت: باید به فکر تولید نیروگاه حرارتی باشیم تا سوخت خود را از معادن زغال سنگ تامین کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در صورتی که نیروگاه متقاضی داشته باشیم قیمت زغال سنگ رقابتی می شود و هر سال قیمت آن افزایش می یابد و اگر قیمت زیاد شود دستمزد ها و اشتغال افزایش خواهد یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی