رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

معادن خراسان جنوبی ظرفیتی برای توسعه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

معادن خراسان جنوبی ظرفیتی برای توسعه استان

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان : در حال حاضر 1 میلیارد و 800 میلون تن مواد معدنی در معادن خراسان جنوبی ذخیره است .

حقیقی ، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت : در حال حاضر 1 میلیارد و 800 میلون تن مواد معدنی در معادن استان ذخیره است که با صدور 111 گواهینامه کشف در سال جاری 380 میلیون تن به ذخایر قطعی معادن اضافه می شود .

حقیقی همچنین به بلاتکلیفی معادن سرب ، روی و مس و عناصر کرومیت ، پلاتین و نیکل در استان اشاره کرد و گفت : استان خراسان جنوبی در این زمینه ظرفیت بسیار خوبی دارد که بلا استفاده مانده است .

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان از صدور 41 پروانه بهره برداری صنعتی  در سال 1393 با سرمایه گذاری 310 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال 378 نفر هم خبر داد .

وی گفت: با این صدور این تعداد پروانه بهره برداری تعداد پروانه های بهره برداری به 479 فقره افزایش یافت.

 به گفته حقیقی 30 درصد صنایع تولیدی استان خراسان جنوبی به دلیل وجود تحریم ها و کمبود نقدینگی به تعطیلی کشیده شده است .

وی همچنین  از 6 پروژه قابل افتتاح در سال جاری خبر داد و گفت : پروانه بهره برداری کارخانه کک طبس با سرمایه گذاری 230 میلیارد ریال و اشتغال 303 نفر اولین طرحی است که در سال 94 به بهره برداری می رسد.

حقیقی از ایجاد واحد های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای با هدف کوتاه کردن دست واسطه ها خبر داد  و گفت : امسال با کاهش پلکانی دور پروانه کسب واحدهای توزیعی کوچک صدور مجوز واحد های توزیعی بزرگ در اولویت است و با ایجاد ستاد ساماندهی واحدهای بدون پروانه کسب جلوی فعالیت اماکن بدون پروانه گرفته خواهد شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی