سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مطالبه 4 میلیارد تومانی صادرکنندگان نمونه کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مطالبه 4 میلیارد تومانی صادرکنندگان نمونه کشور

صادرکنندگان نمونه کشور،334 میلیارد تومان از دولت مطالبه دارند.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی صادرات غیرنفتی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه خراسان جنوبی گفت:سازمان توسعه تجارت از سال 91 تاکنون 334 میلیارد تومان به صادرکنندگان نمونه کشور معوقه جوایز صادراتی دارد.

محمدخانی‌ غیاثوند افزود: در برنامه‌های جدید، این سازمان به دنبال این است که مشوق ‌های صادراتی را جایگزین جوایز صادراتی کند.

وی گفت:با وجود تحریم ها و مشکلات موجود بر سر راه  صادرکنندگان ،80 درصد منابع مالی کشور را صادرکنندگان تامین می کنند.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی صادرات غیرنفتی ،افزایش تولید وارزش افزوده، رقابتی کردن محصولات برای حضور در بازارهای جهانی، افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی کشور را از مهمترین مزایای توسعه صادرات دانست و گفت: صادرات نیازمند سرمایه ‌گذاری کامل در بخش تولید با کیفیت بالای بسته ‌بندی، مطالعه بازاریابی، حضور مستمر و ماندگاری در بازارهای هدف است.

محمدخانی‌ غیاثوند همچنین با بیان اینکه هدفمند کردن واردات به عنوان پشتوانه صادرات مورد توجه دولت است افزود: دولت جدید قصد دارد دیپلماسی تجاری را در کنار دیپلماسی سیاسی فعال و گره‌ های کور را در تجارت خارجی باز کند.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید تنها به بازار افغانستان متکی باشیم، گفت:  تعدد بازارهای تجاری و محصولات صادراتی در دستور کار است و صادرکنندگان نباید به دنبال یک بازار برای تولیدات خود باشند.