سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مشکل کمبود شکر در تنها کارخانه تولید مربا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل کمبود شکر در تنها کارخانه تولید مربا در خراسان جنوبی

تنها کارخانه تولید مربا در استان با مشکل کمبود شکر مواجه است.

تنها کارخانه تولید مربا در استان خراسان جنوبی، با مشکل کمبود شکر دست و پنجه نرم می کند.

گل محمدی، مدیر داخلی کارخانه تولید مربا گفت: این کارخانه از کارخانه های فعال در شهرک نیمه فعال صنعتی بیرجند است که به دلیل کمبود شکر، تعداد زیادی ازافراد شاغل دراین کارخانه  از کار برکنار شدند.

آقای گل محمدی با بیان اینکه تاکنون 51 نفر دراین کارخانه مشغول به کار بودند افزود : به دلیل کمبود مواد اولیه، حدود 35 نفر از نیروها خانه نشین شدند.

مدیرداخلی کارخانه تولید مربا با بیان این که هم اکنون سه تن زردآلو در کارخانه، به دلیل کمبود شکر در استان فاسد شده است؛ افزود: درصورت عدم تامین شکر ، 7 تن زردآلوی دیگر نیز در معرض نابودی است که دراین صورت خط تولید به صورت کامل از مدار خارج می شود.

گل محمدی از نیاز این کارخانه به 30 تن شکر در هفته خبرداد و گفت : این کارخانه سالانه 2 هزار و 500 تن مربا در 12 نوع از جمله زرشک، انجیر، تمشک، زردآلو، شاتوت، توت فرنگی و هویچ تولید می نمود که درحال حاضر به دلیل بروز این مشکل قادر به تولید این میزان مربا نیست .

وی از صادرنمودن  تولیدات این کارخانه به کشورهای عراق، تاجیکستان و افغانستان خبرداد.

آقای ناصری، فرماندار شهرستان بیرجند نیز  روز شنبه مورخ 2 مردادماه دربازدید از این کارخانه مشکل کمبود شکر را یک مشکل کشوری دانست و به مدیران داخلی کارخانه تولید مربا  قول تامین دو تن شکر داد تا مواد اولیه مانند زردآلو از بین نرود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی