جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

مشکل امروز اقتصاد کشور، حرکت نکردن در مسیر سنت های الهی - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل امروز اقتصاد کشور، حرکت نکردن در مسیر سنت های الهی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،  قالیباف در یادواره شهدای شهرستان فردوس گفت: دفاع مقدس به ما نشان داد مشکل امروز اقتصاد کشور، حرکت نکردن در مسیر سنت های الهیکه باید روی پای خودمان بایستیم و امروز نیز باید اقتصاد را بر اساس توان درونی مدیریت کنیم.

وی  افزود:  مشکل  اقتصاد ما پول نیست بلکه مشکل ما این است که نمی خواهیم اقتصادمان مردمی شود، ‌ما در اقتصاد منطبق بر سنت های انقلاب و آموزه های قرآنی عمل نکرده ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ‌ما قبول داریم که تحریم به اقتصاد ما ضربه زده اما اینکه بگوییم راه چاره ندارد درست نیست بلکه اگر ایمان به خدا داشته باشیم، استقلال و عزت خود را حفظ کنیم و مدیریت ‌ها اصلاح شود می توانیم با همین ظرفیت کشور و با همین تحریم ها در یک برنامه پنج ساله،‌ اقتصاد کشور را به ثبات برسانیم چرا که امروز مردم خواهان ثبات و آرامش در اقتصاد هستند.

قالیباف با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما ریشه در نهضت ‌حسینی دارد، ‌گفت: یکی از بزرگ ترین آوردهای نهضت امام حسین( ع ) این بود که مفهوم واقعی و عینی شهادت را برای بشریت به ارمغان آورد.

وی با اشاره به اینکه ‌زندگی تک تک شهدا هر کدام به تنهایی الگو و درس برای جوانان و جامعه امروزی است افزود: ‌اهمیت دفاع مقدس از اهمیت انقلاب کمتر نیست و تداوم،‌ صدور انقلاب اسلامی و عزت مسلمین در گرو هشت سال دفاع مقدس است.

قالیباف  گفت: ‌ما انقلاب اسلامی را صادر می کنیم و قصد کشورگشایی نداریم بلکه مفهوم زندگی، منطق شهادت ‌و ‌قرآن را به همه انسان ها منتقل می کنیم.

امام جمعه فردوس  هم  با بیان اینکه این ‌شهرستان ٢٠٠ شهید تقدیم انقلاب کرده است گفت: خصیصه مهم مردم این شهرستان ولایتمداری  است که سبب ایجاد وحدت در بین مردم شده است.