جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

مشکلات بین فردی زنگ خطری برای خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات بین فردی زنگ خطری برای خراسان جنوبی

مراسم افتتاحیه بخش تخصصی بازی درمانی برگزار شد.

بیشترین اختلالات روانی خراسان جنوبی در زمینه مشکلات بین فردی از قبیل مشکل با همسر، بزرگسالان با زمینه اعتیاد است.

شیخایی، معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه بخش تخصصی بازی درمانی در مرکز تخصصی هادی گفت: سی مرکز مشاوره حضوری و یک مرکز مشاوره تلفنی با شماره ی 1480در سطح استان وجود دارد.

شیخایی افزود: شماره ی 1480 مرکز تخصصی مشاوره در زمینه کودک و نوجوان، خانوادگی، مسائل جنسی، طلاق و شماره ملی 09628 در زمینه اعتیاد مشاوره می دهد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 31 هزار نفر از خدمات مرتبط با ارتقای بهداشت و روان بهره مند شده اند، گفت: این افراد در سه سطح مشاوره عمومی برای عموم مردم در مراکز سلامت روان، مشاوره تخصصی و تماس با مرکز اورژانس اجتماعی با شماره 123 ،خدمات دریافت کرده اند.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه تنها یک مرکز مشاوره ی دولتی در استان وجود دارد؛ افزود: 16 مرکز مشاوره ی عمومی و 7 مرکز مشاوره تخصصی غیر دولتی در استان فعالیت می کنند.

شیخایی با بیان اینکه مرکز هادی تنها مرکز تخصصی سطح استان است که در زمینه ی ارتقای بهداشت و روان کودکان فعالیت می کند، گفت: عموم مردم و خانواده ها در سطح استان می توانند برای پیشرفت و تربیت فرزندانشان به این مرکز مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک 70 میلیون تومان یاری برگ به افرادی که مشکل مالی دارند، داده شده است افزود: خانواده هایی که دچار مشکل مالی برای مراجعه به مرکز مشاوره هستند می توانند با مراجعه به بهزیستی یاری برگ را دریافت کنند و با ارائه به مرکز تخفیف بگیرند.

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران