رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

مستند هفت اقلیم - نمایش محتوای صدا

 

 

مستند هفت اقلیم

Loading the player...
مستند هفت اقلیم

 

مستند « هفت اقلیم » با هدف « بررسی آثار منفی جنگ در کشورهای جهان و دعوت به صلح و آرامش » در یک قسمت 22 دقیقه ای در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید می شود .

این مستند روایت جنگ از بدو تاریخ تا امروز است . مستند هفت اقلیم با صدای کودکانی آغاز می شود که در پرتویی از محبت خداوند به دنیا می آید و به تدریج از برادر کشیِ هابیلی و قابیلی ، به انفجارهایِ اتمی می رسند .

در این مستند نشان داده می شود که انسان چگونه با پیشرفت تکنولوژی به جهلی مدرن می رسد و چطور تکنولوژی در خدمت تروریست قرار می گیرد . این مستند ، جنگ را از افکت هایِ شمشیر و ارابه جنگی به توپ و تانک می رساند و سعی دارد چهره زشت تروریست را در افکار مردم گوشه گوشه دنیا و در قالب گروهک هایی چون طالبان و بوکوحرام نشان دهد . در این مستند به عواقب جنگ در سرتاسر دنیا و هفت اقلیم پرداخته شده که شامل عشق های نافرجام و کازابلانکایی ، مرگ و میر زنان ، کودکان ناقص الخلقه ، فقر و جهل فرهنگی است و می تواند حتی نصیب کسانی شود که هیچ وقت در جنگ شرکت نکرده اند ؛ اما سال ها بعد از جنگ آسیب می بینند .

این مستند با امید به پایان جنگ ها به پایان می رسد و راه حل مرگ جنگ را در از بین رفتن افکار جنگ طلبانه می داند . بهره گیری از برش های فیلم های تلویزیونی و استفاده از افکت ها و جلوه های صوتی ویژه به جذابیت هنری این مستند افزوده است .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کنندگی و صدابرداری  این مستند را « هانیه پیرامی » بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است :

نریتور : مسعود حسنی

نویسنده : منصوره عسگری دشت بیاض

گزارشگر : فاطمه برهانی