رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مستند طلای کثیف - نمایش محتوای صدا

 

 

مستند طلای کثیف

تهیه کنندگی، گزارشگری و صدابرداری مستند «طلای کثیف» را «مسعود خسروی» بر عهده دارد.

مسأله آلودگی محیط زیست یکی از مهم ترین و حادترین مسائل ناشی از تمدن انسانی در جهان امروز به شمار می رود؛  چرا که از اعماق چند هزار متری زمین گرفته تا معادن، آب های تحت الارضی، بیوسفر، تروپوسفر و حتی در داخل هواپیماهای بلند پرواز و جو خارجی زمین، چرخه و سیستم حیات را مورد تهدید قرار داده است.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) در این راستا مستندی ویژه با عنوان «طلای کثیف» را در دستور کار خود قرار داده است. این مستند با هدف «بررسی چرخه بازیافت زباله های خانگی و اهمیت تفکیک زباله از مبدأ و همچنین پاکسازی طبیعت از زباله» تولید و پخش می شود.

در این مستند 30 دقیقه ای سعی می شود که مخاطبان تشویق به استفاده کمتر ار مواد پلاستیکی شوند و زباله هایشان را از مبدأ تفکیک کنند و با مراحل بازیافت زباله نیز آشنا شوند.

در این برنامه گزارش هایی با افراد زباله گرد، افراد تفکیک کننده زباله، کارگاه های بازیافت زباله، گروه های مردمی دوستدار طبیعت و ... تولید و پخش می شود. در این گزارش ها مراحل بازیافت زباله تشریح می شود و اهمیت کار گروه های مردمی دوستدار طبیعت (رفتگران طبیعت) بیان می شود که با درآمد حاصل از این کار به امور خیریه مانند خرید تجهیزاتی مانند ویلچر و کپسول اکسیژن و ... برای بیماران می پردازند. در فواصل برنامه نیز از موسیقی بی کلام استفاده می شود.

سال تولید: 1395