رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مستند تجلی حضور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مستند تجلی حضور

 

« مستند تجلی حضور » با تصاویری از گذشته بیرجند آغاز می شود و نریتور در ابتدا چنین می گوید : « بیرجند 50 سال پیش - نمایی از سکوت سرد زمانه ، آنگاه که تنها چیزی که در آن دیده نمی شد ، مردم بودند . »

در ادامه مستنداتی در قالب عکس و فیلم و نریشن از خاندان علم و نقش آنان در منطقه و کشور ارائه می شود . سپس به اوج گيري نهضت امام عليه شاه مخلوع پرداخته و تصاويری از حضور مردم در راهپیمایی عليه رژيم پهلوي به تصوير كشيده می شود . در پایان نیز تداوم اين حضور ، به حضور گسترده و ولايتمدارانه در صحنه های مختلف سياسي و اقتصادي كشور پیوند می خورد .

از جمله نكات برجسته اين مستند ، زنده كردن خاطرات انقلابي براي نسل هاي اول انقلاب و از سوي ديگر به تصوير كشيدن حركت تاريخي پدران و نسل هاي قبلي براي جوانان امروز است . در این مستند به جايگاه رهبري و ولايت در تاريخ انقلاب اسلامي توجه شده و نقش بي بديل و مهم مردم در انقلاب را به تصوير كشيده و اين نكته را يادآوري مي كند كه انقلاب ما از آغاز ، مردمي بوده و تا امروز هم مردم در صحنه هاي مختلف با همان شور و هيجان سابق در ميادين حساس مثل انتخابات هاي مختلف ، روزهاي 22 بهمن ، روزهاي قدس و ... باقي مانده اند .

تجلی حضور در ساختار مستند گزارشی ، در سال 1390 و در دو قسمت 20 دقیقه ای در سیمای مرکز خراسان جنوبی تولید شده و قرار است در ایام دهه فجر امسال از شبکه استانی ( خاوران ) پخش گردد .