رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

مستند بــذر - نمایش محتوای صدا

 

 

مستند بــذر

تهیه کنندگی، گزارشگری، صدابرداری و نویسندگی مستند «بذر» را «مسعود خسروی» بر عهده دارد.

گوینده این مستند «الهام خزائلی» است.

شناسایی گونه‌های گیاهی منطبق با اقلیم استان و اطلاع‌رسانی در این زمینه به کشاورزان از اهمیت فعالیت‌های مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی خراسان جنوبی است.

لذا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی با هدف «آشنایی کشاورزان با چگونگی اصلاح بذر و اطلاع رسانی از فواید بذرهای اصلاح شده» اقدام به تولید و پخش مستند «بذر» نموده است.

در این مستند 25 دقیقه ای «به نحوه تحقیق و پژوهش بر روی گیاهان و محصولات کشاورزی که با شرایط آب و هوایی استان سازگار هستند» پرداخته می­شود.

گوینده برنامه توضیحاتی در خصوص مراکز تحقیقات کشاورزی و اهداف و برنامه­های آنان برای توسعه کشاورزی ارائه میدهد.

یک گزارشگر نیز به مرکز آموزش و تحقیقات جهاد کشاورزی رفته و از نزدیک با فعالیت­های این مجموعه از جمله تحقیق و پژوهش بر روی گیاهان، انواع بذرها و ... آشنا می شود و با گفتگو با مسئولان و کارشناسان اطلاعات علمی مفیدی به مخاطبان به ویژه کشاورزان ارائه می کند.

محصولات بررسی شده در این تحقیقات باعث صرفه جویی در منابع آب، سمـوم دفع آفات نباتی و ... می شـوند و از لحاظ حفظ محیط زیست از اهمیت خاصی برخوردار هستند و برای سلامت انسان ها نیز مفید می باشند. همچنین بسیاری از ابعاد پژوهشی کارشناسان در برنامه مطرح می شود که چشم اندازی از تحقیقات و پژوهش کشاورزی در استان را آشکار می کند.

سال تولید: 1395